UA / RU
Підтримати ZN.ua

Салліван розповів, чому Байден змінив свою думку щодо постачання Україні ATACMS. Щоправда, тепер проти Пентагон

Як наслідок, рішення щодо їх передачі ще на стадії розгляду. 

У різні періоди війни в Україні надання ЗСУ того чи іншого озброєння зустрічало супротив у різних владних структурах США, заявив радник американського президента з питань національної безпеки Джейк Салліван. Під час інтерв'ю The New Yorker він наголосив, що таке ж було і з далекобійними ракетами ATACMS, відправлення яких нашій країні не підтримував особисто Джо Байден. 

Аргументував він це "неприйнятною ескалацією" у війні з РФ, яка призвела б до третьої світової війни. Втім, позиція президента змінилася після того, як Британія та Франція надали ЗСУ свої далекобійні ракети.

"Рішення щодо передачі далекобійних ракет ATACMS досі перебуває на стадії розгляду, проте рух у цьому напрямку спостерігається", - зауважив Салліван. 

За даними The New Yorker, зараз передавати Україні ці ракети побоюється уже Пентагон. Аргумент відомства - таке рішення може виснажити запаси США у випадку "непередбачених обставин". Такі можуть бути пов'язані "чи то з Іраном, чи з КНДР, чи з Китаєм". 

Повертаючись до Саллівана, то він розповів, що надання ЗСУ того чи іншого озброєння у США на різних етапах війни не підтримували різні структури. Приміром, проти відправки захисникам касетних боєприпасів був Держдеп. Що ж стосується зволікання з танками Abrams, то тоді Пентагон хотів узгодити рішення з Німеччиною, що й забрало, вочевидь, так багато часу. 

Читайте також: Business Insider: Артилерист США пояснив, на що буде здатна Україна, поєднавши кластерні ATACMS з HIMARS

Нагадаємо, президент США Джо Байден на запитання журналістів щодо ракет ATACMS заявив, що все, що український лідер Володимир Зеленський просив, "ми виконали". Втім, досі не було офіційного повідомлення про передачу цього озброєння Україні.