UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розвідка про контрнаступ: Головне не швидкість, а несподіваність та точність

Ініціативою на полі бою зараз володіють ЗСУ. Та Скібіцький нагадує, що війна - це не спортивне змагання. 

Представник ГУР МО Вадим Скібіцький заявив, що в контрнаступі ЗСУ головне не швидкість, а несподіваність та точність удару. Під час інтерв'ю Civilmedia.mk він наголосив, що Україна намагається зберегти якомога більше життів своїх військових та вивести з ладу противника, чим Сили оборони й займаються на полі бою. 

Йдеться про перекриття шляхів постачання, знищення складів зброї, перемогу в контрартилерійських боях та знищити російських засобів розвідки та ППО.

"Нагадаю, що російська агресія у великих масштабах була спрямована на бліцкриг – швидке захоплення та підпорядкування всієї України. В експертних колах до вторгнення 24 лютого 2022 року вважали, що Україна довго не протримається. Але агресор отримав по зубах", - нагадує Скібіцький.

За його словами, загалом динаміка бойових дій залежить від надзвичайно великої кількості факторів. Це стосується в тому числі й наявності сил та засобів, необхідних для виконання бойових завдань.

"Нам потрібні боєприпаси, нам потрібно більше засобів ППО, нам потрібні засоби розмінування та високоточна зброя великої дальності", - підкреслив Скібіцький.

Та військовий підсумував, що ініціативою на фронті зараз володіють Сили оборони.

им, хто вважає, що Україна надто повільно йде в наступ, скажу, що війна – це не спортивне змагання", - додав він. 

Читайте також: "Влітку 1944-го ЗМІ були такими ж нетерплячими, як сьогодні": професор Сонін нагадав, що провідні видання писали про операцію в Нормандії

Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данілов зауважив, що в сьогоднішніх умовах ЗСУ виконують свої завдання по контрнаступу на "відмінно". За його словами, в середньому росіяни, готуючись до операцій Сил оборони, використовують до п'яти мін на квадратний метр. Все це захисники на деяких ділянках змушені знешкоджувати без відповідних машин, а вручну і пішки.

Тим часом The Washington Post пише, що для повного розмінування України після війни знадобиться 757 років. За словами авторів статті, цього потребують близько 174 тисяч квадратних кілометрів території держави.