UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни захопили приблизно половину Бахмута, але перспектив у них там небагато – ISW

Аналітики певні, що росіянам не вдасться здійснити прорив за місто, навіть якщо вони його повністю захоплять.

Російська окупаційна армія та підрозділи ПВК «Вагнера» зайняли східну частину Бахмута після контрольованого тактичного відступу ЗСУ. Але перспектив на серйозний успіх на цьому напрямку у них нема. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 8 березня.

Засновник ПВК «Вагнера» Євгєній Прігожин 8 березня заявив, що російські війська захопили увесь східний Бахмут. У звіті ISW сказано, що ця заява узгоджується з наявними візуальними доказами. За оцінками ISW, 7 березня українські війська завершили контрольований відхід зі східного Бахмута через річку Бахмутка.

Читайте також: Business Insider: Битва за Бахмут стає схожою на Сталінград «без важливості»

Аналітики ISW оцінюють, що російські війська займають близько 50 відсотків Бахмута. 

«Російські війська, ймовірно, посилять атаки на північному заході та південному заході Бахмута (на північ від Опитного та на південь від Ягідного, відповідно), щоб обійти річку Бахмутку», – сказано у звіті.

Проте аналітики зазначають, що росіяни навряд чи зможуть швидко використати прорив за межі Бахмута, навіть коли захоплять місто. 

«ISW не виявила жодних ознак того, що російські військові мають добре оснащені та підготовлені резервні сили для наступу за Бахмут. Більшість російських підрозділів, за якими ведеться спостереження на Донбасі, вже беруть участь у наступальних операціях, включно з російськими повітряно-десантними військами, які приєдналися до російського наступу на Бахмут у січні 2023 року», – йдеться у звіті. 

ISW продовжує оцінювати, що російський наступ на сході України незабаром досягне кульмінації, якщо російські війська захоплять Бахмут, оскільки російські військові не мають бойової потужності або підкріплень, необхідних для використання прориву під Бахмутом.

Читайте також: Битва за Бахмут підкошує "Вагнера" і може позбавивши РФ важкозамінних ударних військ – ISW

Нагадаємо, 8 березня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що найближчими днями Бахмут може впасти та перейти під контроль Росії.

Також, нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у відеозверненні повідомив про те, що провів нараду з розвідкою, де обговорювали питання захисту і битву за Донбас. Зокрема він сказав, що важливо, щоб «наші тактичні кроки спрацювали на стратегічне завдання». Це, ймовірно, і пояснює тактичні відступи у Бахмуті.