UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росіяни почали частіше здаватись в полон по всій лінії фронту

Іноді окупанти здаються цілими групами.

Російські військові в березні почали частіше здаватися в полон за програмою «Хочу жить». При цьому така тенденція спостерігається по всій лінії фронту, заявив в ефірі національного телемарафону представник проєкту «Хочу жить» Віталій Матвієнко.

Зокрема в березні було зафіксовано рекордну кількість заявок – близько трьох тисяч.

«Щодо кількості звернень, то в березні ми зафіксували рекордну їх кількість – понад 3000 звернень, що вдвічі більше, ніж у 2022 році. У жовтні та грудні 2022 року ми в середньому фіксували 1400-1500 щомісячних звернень. У січні-березні кількість зросла до двох із половиною тисяч», – заявив координатор проєкту.

За словами Матвієнка, російські війська зазнають значних втрат, а самі військові мають дуже поганий морально-психічний стан, тому іноді здаються цілими групами разом із технікою. Таким чином ЗСУ вже змогли отримати деякі «цікаві» зразки, які зараз працюють проти Росії. При чому тенденція спостерігається по всій лінії фронту.

Читайте також: Україна не має офіційних даних щодо місць утримання українських військовополонених – Координаційний штаб

Нагадаємо, за даними Міністерства юстиції України, на утримання одного російського військовополоненого Україна витрачає близько 10 тисяч гривень на місяць.

Зазначимо, що у російському полоні перебувають кілька тисяч українських військових, а також сотні цивільних. «Як не збожеволіти, очікуючи звісток від полонених або зниклих безвісти рідних» в інтерв'ю Юлії Мельничук розповіла  військова психологиня Олена Нагорна.