Російська сторона у справах щодо депортації дітей з тимчасово захоплених територій нашої держави збирається доводити, нібито її громадяни лише беруть під опіку маленьких українців, а не всиновлюють. Так агресор хоче продемонструвати право вибору для цих дітей у майбутньому, повідомив колишній заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов.
"Російська стратегія захисту в кейсах щодо депортації українських дітей – те, що вони нібито взяті під тимчасову опіку, а не всиновлені. Тобто, що з 18 років вони самі вирішуватимуть, залишатися в РФ чи повертатися до України", – написав він у Twitter.
Водночас, юрист наголосив, що це не заперечує сам факт депортації окупантами дітей з нашої країни.
Мамедов вказав на важливість того, щоб Україна ретельно збирала й зберігала всі докази для доведення винуватості росіян у Міжнародному кримінальному суді чи інших юрисдикціях.
Напередодні 45 держав-членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) підтримали розслідування щодо викрадення окупантами українських дітей.
Ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна не на словах, а на практиці закріплює потужну дипломатичну ізоляцію Росії і позбавляє її лідера можливості вільно пересуватися світом. Адже 123 держави — члени МКС за Римським статутом у зв’язку з цим ордером мають заарештувати президента країни-агресорки і передати його міжнародному правосуддю. Але що буде, коли якісь держави порушать свої зобов’язання? Які наслідки їх очікують? У цьому розбирався Ерік Кучеренко у статті «Удар по Кремлю: що загрожує тим країнам, які відмовляться заарештувати Путіна».