UA / RU
Підтримати ZN.ua

Rheinmetall може забезпечити Україну снарядами, але не робить цього: у компанії заявили про відсутність відповідного замовлення від ЄС

ОПК Європи та США здатні виготовляти більше озброєння, ніж російський. Тому у концерні зазначили, що союзникам під силу зробити так, аби Москва програла, якщо вони цього дійсно хочуть. 

Оборонна промисловість Європи не зможе задовольнити потреби України в забезпеченні ЗСУ снарядами 155-мм, якщо уряди країна не виділять достатньо коштів для подвоєння потужностей виробництва. Про це заявив гендиректор одного з найбільших виробників військової техніки та озброєння в ЄС Rheinmetall Арміна Паппергера, слова якого цитує Bloomberg.

"Мені потрібні накази. Без замовлень я нічого не робитиму. У будь-якій нестачі боєприпасів винна не оборонка. Промисловість може надати те, що необхідно", – сказав він.

Цьогоріч концерн в питанні виготовлення снарядів працює на дві третини своїх потужностей, зазначає Паппергер. І це зважаючи на те, що і в Україні, і в ЄС неодноразово наголошували, що саме наявність боєприпасів буде вирішально у війні. 

Міністр оборони України Олексій Резніков раніше заявляв, що для контрнаступу ЗСУ потрібно близько 350 тисяч снарядів в місяць - більш ніж утричі більше, ніж оборонці витрачають зараз. Тож у ЄС він попросив постачати на такий період як мінімум 250 тисяч боєприпасів. За словами Паппергера, таку кількість "буде складно зробити": "Для досягнення такої швидкості необхідно подвоїти виробництво в Європі".

У Rheinmetall впевнені, що за наявності адекватної підтримки зі сторони ОПК Європи та США, союзники зможуть забезпечити Україну технікою, аби ми перемогли у війні. 

"Якщо Захід хоче, щоб Росія програла цю війну, то Росія її не виграє. Європа та США здатні виробляти більше, ніж будь-коли зможе зробити Росія", - зауважив Паппергер. 

Читайте також: Росія відчуває «снарядний голод» для артилерії – британська розвідка

Нагадаємо, Bloomberg пише, що ЄС затвердить план закупівлі снарядів для України наступного тижня, але зараз там шукають спосіб швидких поставок. За даними видання, у Європі існують розбіжності щодо ефективного шляху забезпечення нашої держави 155-мм боєприпасами.