UA / RU
Підтримати ZN.ua

Reuters: у Китаї вивчають Starlink і Javelin, а також аналізують війну в Україні

Китайські експерти вважають, що Пекін повинен збільшити інвестиції у бойові безпілотники.

Китайські дослідники аналізують помилки, який припустилася Росія у війні з Україною, вивчають ефективність зброї на полях битви, а також те, як Starlink допомагає українським військовим. Про це повідомляє Reuters.

Видання проаналізувало близько 100 статей у 20 китайських спеціалізованих виданнях з військової тематики, які присвячені війні РФ проти України. Повідомляється, що всі доступні матеріали про війну вивчають "сотні дослідників з мережі університетів, пов'язаних з Народно-визвольною армією, державних виробників зброї та аналітичних центрів військової розвідки".

Читайте також: FT: Китай постав перед доленосним вибором щодо України

Також у матеріалі підкреслюється, що поки китайські чиновники уникають критики Росії, дослідники більш відверті у своїх висновках. Багато з китайських статей присвячені помилкам окупаційних військ. Серед яких застаріла тактика, відсутність єдиного командування, недостатнє втручання у засоби зв'язку України.

Також китайські дослідники занепокоєні роллю супутникової мережі Starlink компанії Ілона Маска, яка забезпечує зв'язок українських військових. За даними аналітиків, Китай хоче розробити подібну мережу, аби знайти способи вивести з ладу Starlink.

Експерти з Китаю вважають, що Пекін повинен збільшити інвестиції у бойові безпілотники. Наразі такі дрони Китай тестує у небі над Тайванем.

Велику увагу у Китаї також приділяють вивченням американської зброї, зокрема HIMARS, а також ракет Stinger і Javelin, які "завдали серйозних збитків російським танкам, бронетехніці та військовим кораблям".

У Reuters додали, що китайські аналітики досліджують диверсійні операції спецпризначенців на території РФ, використання Telegram для цивільної розвідки та інформаційну війну.

Читайте також: Der Spiegel: Торгівля Китаю зі світом серйозно ослабла, Росія стала виключенням

Раніше Національна комісія зі зв'язку Тайваню з посиланням на телекомунікаційну службу острова Мацу в північній частині Тайванської протоки звинуватила два китайських судна в перерізанні інтернет-кабелів у лютому.