UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рейтинг країн, які могли б стати посередниками у переговорах з РФ: думки українців

14,7% опитаних українців вважають, що Україні на переговорах із Росією взагалі не потрібні посередники, але навряд чи обійдеться без них.

43,7% українців вважають, що найкращим посередником у переговорах між Україною та Росією могли б стати США, які найбільше допомагають нам захищатися від російської агресії. Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова на замовлення ZN.UA, які опубліковані у статті Тетяни Силіної «Україну готують до переговорів з Росією? Що про це думають українці».

32,7% опитаних віддали б цю роль Великій Британії, 25,7% - Польщі. Ці країни, серед іншого, активно допомагають відстоювати інтереси України на різних міжнародних майданчиках.

Кожен четвертий опитаний (24,9%) підтримав посередництво Євросоюзу, який, незважаючи на війну, ризикнув надати Україні кандидатський статус.

Німеччина та Франція набрали 14,6% та 7,4% відповідно.

Читайте також: Скільки українців готові віддати Росії Донбас та Крим: результати опитування на замовлення ZN.UA

12,8% набрала ООН, яка робить далеко не все, що в її силах, для припинення війни посеред Європи.

«Організація, Раду безпеки якої може очолити держава, яка не тільки порушила її власний статут і всі основні постулати міжнародного і гуманітарного права, а й щодня зневажає головну заповідь більшості релігій світу - «не вбий», така безпорадна структура не заслуговує не лише посередництва у найстрашнішій війні в Європі за весь час існування Організації, а й самого існування», - наголошується у статті.

5,4% респондентів назвали ОБСЄ - швидше за все, ґрунтуючись на колишніх заслугах організації, оскільки активних дій щодо вгамування російської агресії з її боку поки що не спостерігалося.

Читайте також: Старт переговорів з Росією про припинення вогню: більшість українців вважає, що ще не час

Китай та Туреччина, які виявляють бажання стати посередниками, отримали всього 8,7 і 6,7% голосів відповідно: українців не вразив ані формальний «мирний план» Пекіна, ані миротворча гіперактивність Ердогана, у яких можуть бути корисливі мотиви та які підтримують зв'язки з Росією.

2,1% українців хотіли б бачити посередником Ватикан, який не має особливого впливу ні в Україні, ні в Росії.

Бразилія, Індонезія та Південно-Африканська Республіка, у яких досить тісні відносини з Росією, отримали відсоток голосів менший за статистичну похибку.

Опитування проводилося з 23 по 28 червня 2023 року методом face-to-face у 22 областях України та Києві серед 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.