UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ракет для ППО Україні вистачить до березня − The New York Times

Відсутність допомоги матиме масштабний вплив.

Унаслідок постійних ракетних ударів Росії в України вичерпуються запаси ракет для систем протиповітряної оборони. Без допомоги від США нинішньої кількості вистачить до початку березня.

Про це пише The New York Times із посиланням на неназваних американських посадовців.

Читайте також: Росіяни більше б’ють по Україні, бо знають про затримку допомоги від США − Кірбі

Західні військові аналітики зазначають, що у 2024 році запобігання російському наступу ускладнюється критичною нестачею солдатів і боєприпасів. Низка чиновників попереджають, що без допомоги США «каскадний колапс» на фронті може стати реальністю наприкінці цього року.

Вони кажуть, що пройде щонайменше кілька місяців, перш ніж відсутність поновленої допомоги матиме масштабний вплив. Але без неї, додають вони, важко уявити, як Україна зможе утримувати свої нинішні позиції на полі бою.

Читайте також: Уряд Норвегії планує надати Україні більше пускових установок ЗРК NASAMS

«До наступного місяця Україні буде важко проводити локальні контратаки, а до початку літа її військовим може бути складно відбивати російські атаки», − цитує видання посадовців і аналітиків.

Водночас у NYT додають, що Росії буде важко швидко наростити достатній потенціал для проведення масштабного наступу на сході України. Замість цього російські війська, найімовірніше, просуватимуться вперед «незграбно і розрізнено» та з високою кількістю втрат у військах.

Читайте також: Через одного республіканця розгляд законопроєкту про допомогу Україні у Сенаті можуть розтягнути до 13 лютого – The HILL

Нагадаємо, 8 лютого законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, набрав необхідну кількість голосів під час процедурного голосування, що підвищило шанси України на отримання фінансової підтримки на суму 60 мільярдів доларів. Сенатори називають це «планом Б» для України після того, як республіканці відмовилися від угоди про прикордонну безпеку, до якої раніше було прив’язане виділення допомоги Україні.