UA / RU
Підтримати ZN.ua

Путін впевнений у своїй перемозі завдяки "повзучому наступу" ‒ ISW

Диктатор відкидає реалістичний процес переговорів.

Російський президент Владімір Путін вимагає від України "незворотньої демілітаризації", щоб почати вести будь-які переговори про зупинку бойових дій і вірить, що зможе отримати перемогу, продовжуючи свій "повзучий наступ".

Такі тези він озвучив під час саміту Шанхайської організації співробітництва (ШОС) у Казахстані, пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

Читайте також: Китай в ООН закликав Україну та Росію «піти назустріч один одному» – після ультиматуму Путіна

Аналітики зазначили, що Путін неодноразово представляв Захід як майбутнього учасника переговорів про припинення вогню і спонукав його зробити поступки щодо окупованих українських територій, але зараз відкинув усі сторони як можливих посередників в угоді між Україною та Росією.

Також російський диктатор заперечив, що може вести переговори з Верховною Радою як "єдиним легітимним українським органом". Він називає тепер усі державні органи влади "нелегітимними".

"Фактично Путін відкинув будь-який реалістичний процес повноцінних переговорів щодо угоди про припинення вогню, а натомість вимагає від України односторонньої зупинки бойових дій", ‒ підкреслили в ISW.

Під час саміту Путін наголошував, що Росія не може дозволити українським військовим скористатися припиненням вогню для відновлення своїх сил, але не він ніяк не торкнувся теми того, що армія РФ майже стовідсотково використає перепочинок для розширення свого потенціалу і подальшої мобілізації оборонно-промислової бази, щоб у майбутньому знову почати війну на знищення України.

"Відмова Путіна від угоди про припинення вогню без капітуляції України ще більше демонструє його впевненість у тому, що Росія зможе продовжувати свій повзучий наступ і пережити підтримку України від західних союзників та виграти війну через виснаження українських сил", ‒ підсумували аналітики.

Читайте також: Путін заявив, що підтримає пропозиції Трампа щодо України

Нагадаємо, на саміті ШОС Путін заявив, що готовий покласти в основу переговорів з Україною так звані "Стамбульські домовленості" ‒ проєкт можливої угоди, в якій Росія ставила вимогою відмову України від вступу в НАТО, а також значне скорочення чисельності ЗСУ та озброєння.