UA / RU
Підтримати ZN.ua

Оскарження рішення ВЛК: чи можна це зробити

Правозахисниця пояснила, що це можна зробити в межах закону.

Через військову агресію Росії в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. Придатність до військової служби визначається під час проходження військовозобов'язаним військово-лікарської комісії (ВЛК).

Правозахисниця Вікторія Тютюнникова в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповіла, чи можна оскаржити рішення віськово-лікарської комісії. Про це пише Telegraf.

Як оскаржити рішення ВЛК

Експертка зазначила, що поки людина не отримає статусу непридатного до служби — вона вважається придатною.

"Тимчасова непридатність тягнеться до того моменту, поки не з’явиться остаточний висновок ВЛК. Якщо особа непридатна — її не можуть мобілізувати", — наголосила вона.

За словами Тютюнникової, іноді трапляється, що під час вручення повістки військовозобов'язаний не надав документа, що підтверджує непридатність до служби, але в такому разі медичний висновок варто показати під час проходження комісії.

Читайте також: Загальна мобілізація: чи можуть військові перевіряти документи у громадських місцях

Без проходження комісії мобілізація неможлива. Однак, якщо ВЛК після цього дала помилковий висновок, що військовозобов’язаний придатний до служби, то варто оскаржити рішення, звернувшись до ВЛК вищого рівня.

Також добитися перегляду рішення можна у судовому порядку. Для цього необхідно вказати причину перегляду та додати до цього всі документи ВЛК та результати попередніх комісій.

Вона також наголосила, що до компетенції суду не входить перевірка здоров’я, а тому їм варто надати медичні висновки як доказову базу для розгляду.

Раніше міністр внутрішніх справ Ігор Клименко розповів, що МВС розпочало формування восьми штурмових бригад "Гвардія наступу" для посилення Сил оборони. Підрозділи будуть складатися з добровольців з-поміж діючих поліцейських, прикордонників, нацгвардійців.

Нагадаємо, що в Україні за весь час набору до "Гвардії наступу" заявку на вступ подали близько 28 тисяч громадян. За словами міністр внутрішніх справ, станом на 11 березня практично всі штурмові підрозділи вже сформовані.