З перших днів війни, яку розпочала Росія, багато сміливих чоловіків і жінок стали на захист України. Бувають випадки, коли вони отримують поранення і після лікування мають пройти ВЛК для визначення придатності чи непридатності до проходження служби.
Юристка Тетяна Козян пояснила, як слід діяти військовослужбовцю у такому випадку.
Коли особа отримала поранення, вона направляється на лікування, а після того – на ВЛК. Комісією має бути встановлено ступінь придатності до військової служби. На ВЛК може направити як військовий госпіталь, де проходить лікування військовослужбовець, так і командування військової частини.
Уповноважені військові службові особи мають видати довідку, де буде зазначено про обставини, у яких людина отримала травму. Важливо проконтролювати цей аспект, адже саме така довідка слугує підтвердженням того, що поранення отримано під час бойових дій. Результатом огляду має бути постанова військово-лікарської комісії, на підставі якої визначають ступінь придатності до проходження служби.
У цій ситуації є чітко визначені формулювання, одне з яких фіксується результатами ВЛК. Отож, поранений військовослужбовець може бути:
- непридатним до служби;
- непридатним з переглядом через 6-12 місяців;
- обмежено придатним;
- придатним.
Один з цих результатів фіксується у відповідній постанові ВЛК.
Іноді військовослужбовець отримує постанову ВЛК, у якій зазначено, що він є обмежено придатним, а реальне самопочуття свідчить про інше. У такому разі може виникнути потреба в оскарженні рішення ВЛК, адже цей висновок не є підставою для звільнення від проходження військової служби.
ВЛК після поранення – необхідний етап, аби зафіксувати стан військовослужбовця та його придатність до подальшого проходження військової служби. З метою оскарження потрібно буде звернутися до ВЛК регіону або Центральної ВЛК. Оскарження висновку ЦВЛК відбувається у судовому порядку.
В деяких випадках військові можуть звільнитися з військової служби. Нагадаємо, хто може звільнитися з військової служби.