UA / RU
Підтримати ZN.ua

Підтримка України з боку G7 не похитнеться через ситуацію на Близькому Сході — глава МЗС Японії

Сьогодні в Токіо відбудеться зустріч глав МЗС країн G7.

Підтримка України з боку G7 не постраждає через загострення ситуації на Близькому Сході, заявили в МЗС Японії у вівторок, 7 листопада, коли міністри закордонних справ групи готуються провести онлайн-переговори з Києвом під час зустрічі в Токіо. Про це повідомляє Reuters.

Глави МЗС країн G7, куди входять Велика Британія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, США, Японія, а також Європейський Союз зустрічаються в Токіо 7-8 листопада, щоб обговорити такі питання, як війна Росії проти України та палестинсько-ізраїльська криза.

"Наше зобов'язання продовжувати суворі санкції проти Росії і надавати рішучу підтримку Україні не похитнулося, навіть попри на загострення ситуації на Близькому Сході", - сказала на прес-конференції міністр закордонних справ Японії Йоко Камікава.

Вона повідомила, що G7 організує онлайн-розмову з главою МЗС України Дмитром Кулебою, яка відбудеться під час зустрічі міністрів у Токіо.

Країни G7 визнають, що Росія орієнтує війну проти України на довгострокову перспективу, і це вимагає тривалої військової та економічної підтримки Києва, заявив високопоставлений американський чиновник після зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 у вересні.

Читайте також: До декларації про гарантії безпеки приєдналося вже 30 країн – Зеленський

У межах останнього кроку, спрямованого на економічний тиск на РФ, група оцінює пропозиції щодо санкцій на російські алмази.

Знайти свій голос щодо України для G7 виявилося легше, ніж зайняти позицію щодо загострення кризи у Секторі Гази.

З початку ескалації війни між Ізраїлем та ХАМАС "Велика сімка" зробила лише одну спільну заяву щодо конфлікту, яка складалася з кількох речень. Інші члени групи виступили з окремими заявами.

За словами Камікави, в Токіо "Велика сімка" планує заявити про необхідність перерви у бойових діях і надання гуманітарної допомоги Сектору Гази.

Японія, яка головує в G7, обрала обережний підхід до кризи, чинячи опір тиску щодо приєднання до проізраїльської позиції свого найближчого союзника, Сполучених Штатів, кажуть офіційні особи і аналітики.

Розбіжності між країнами "Великої сімки" також були очевидні в Організації Об'єднаних Націй. 26 жовтня Франція проголосувала за резолюцію із закликом до гуманітарного перемир'я, США виступили проти, а інші члени групи утрималися.

Узгодження конкретних формулювань щодо права Ізраїлю на самооборону і занепокоєння з приводу жертв серед цивільного населення у Секторі Гази може стати однією з найскладніших проблем на переговорах, кажуть посадовці та аналітики.

Міністри закордонних справ G7 готують "певну заяву", яка буде оприлюднена за підсумками переговорів у Токіо, сказала Камікава, відмовившись надати деталі.

Читайте також: Країни Великої сімки заморозили активи Росії на суму 280 мільярдів доларів

Раніше повідомлялося, що Україна веде переговори з країнами G7 щодо двосторонніх угод, але договори з партнерами будуть різні. У Києві існує розуміння того, що багато партнерів зацікавлені в тому, щоб уже до осені наступного року війна перестала бути «гарячою» та конфлікт заморозився. Але хоч би чим закінчилася нинішня фаза протистояння, Росія нікуди не зникне і продовжуватиме загрожувати нам. Тому гарантії безпеки такі важливі для України, і українська влада вже веде переговори щодо створення відповідних проектів двосторонніх угод, пише Володимир Кравченко у статті «Україна в НАТО. Коли покличуть та які в нас варіанти».