UA / RU
Підтримати ZN.ua

Під час допиту ФСБ померла бабуся, яка мала забрати двох депортованих онуків із РФ

Багаторазові допити тривали близько 14 годин. 

Через довготривалі допити Федеральної служби безпеки РФ під час рятувальної місії благодійного фонду “Save Ukraine” померла бабуся, яка мала забрати з Росії двох депортованих онуків, заявив Уповноважений президента України з прав дитини та засновник Благодійного фонду “Save Ukraine” Микола Кулеба, інформує ZMINA.

“З кожною місією кількість годин, які сім’ї проходять через спілкування з працівниками ФСБ, збільшується. Рідні вивезених окупантами дітей, мають доводити спецслужбам РФ, що вони можуть забрати свою дитину. Цього разу багаторазові допити тривали  близько 14 годин. І не дивно, чому серце бабусі зупинилося”, – наголосив Кулеба. 

За його словами, замість 33 дітей в Україну повертається 31 дитина. Нині це  п’ята рятувальна місія благодійного фонду “Save Ukraine” .

На думку Кулеби, після того, як МКС видав ордер на арешт Владіміра Путіна та  Марії Львової-Бєлової, росіяни хоча й заперечують депортацію дітей з тимчасово окупованих територій, але розуміють, що кожна дитина, яка повертається до України – неспростовний доказ їх злочинів.

“Вони не дозволили рідним зайти до закладу, де перебували діти. Батьків та опікунів тримали за забором й по одному впускали до закладу. І перед тим, як віддати дитину, на рідних тиснули, щоб вони на камери подякували Росії за те, що Росія зберегла їх дітей”, – зазначив він.

Кулеба також заявив, що діти на території Росії не мали жодних прав. Вони знаходились в ізоляції, їм забороняли виражати себе як українців, в разі порушення дітей карали. 

Читайте також: 49 країн ООН офіційно засудили Росію через депортацію українських дітей – спільна заява

Депортацію українців на територію Російської Федерації та Білорусі під час окупації українських населених пунктів росіяни називають евакуацією, примушуючи людей самих заходити в "евакуаційний" автобус або сідати у власне авто і їхати, при цьому перекриваючи шлях до України. Про те, як це відбувалося в окупованих населених пунктах Харківщини, – у статті Олесі Ланцман "Депортація під виглядом евакуації