25 липня Держдума Росії збільшила межі призовного віку. Якщо на термінову службу призивали з 18 до 27 років, нині верхня планка піднята до 30 років. Причому, якщо раніше російські депутати заявляли, що збільшення відбуватиметься поступово, підвищуючи призовний вік щорічно на рік (до 2026 року), то в ухваленому законі передбачено, що норма про призовний вік з 18 до 30 років працюватиме вже з 1 січня 2024 року.
«Людина, якій виповнилося 27 років 31 грудня 2023 року, не підпаде під дію закону про підвищення призовного віку, оскільки закон набирає чинності з 1 січня 2024 року», – заявив голова комітету Держдуми з оборони Андрєй Картаполов російському пропагандистському агентству «Интерфакс».
Раніше Картаполов, коментуючи ухвалення цього закону, заявляв, що «часу немає».
Нове законодавство передбачає, що в період мобілізації, у період військового стану і у воєнний час, при виникненні збройних конфліктів, при проведенні контртерористичних операцій, при використанні ЗС РФ за межами території Росії контракт про проходження військової служби може бути укладений з військовослужбовцем, що проходить військову службу за призовом, або громадянином, який не перебуває в запасі на один рік, а з громадянином, який перебуває в запасі – на один рік або менший строк. Термін служби в Росії за присовом на даний момент – 12 місяців.
Нагадаємо, що у британській розвідці пояснювали цю законодавчу ініціативу тим, що додаткові призовники «вивільнять більше професійних військових для участі у бойових діях в Україні».
У квітні в Росії ухвалили новий закон про військовий обов'язок, яким запровадили електронні повістки, а також запровадили заборону на виїзд за кордон. Раніше міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу заявляв про збільшення чисельності російської армії до півтора мільйона до 2026 року.