UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німецький офіцер заявив на суді, що шпигував на Росію, бо «боявся ядерної війни»

54-річний чоловік заявив, що хотів встигнути вивезти свою сім’ю

У Дюссельдорфі (Німеччина) 29 квітня розпочався суд над офіцером розвідки, якого звинувачують в у шпигунстві на користь Росії. Чоловік заявив, що шукав контакту з російською стороною і до цього його спонукав страх перед ядерною ескалацією у війні в Україні. 

«Офіцер Бундесверу зізнався, що служив шпигуном Росії, передаючи їй військову інформацію. 54-річний чоловік засвідчив у Вищому земельному суді Дюссельдорфа, що ним керував страх перед ядерною ескалацією у війні в Україні», – повідомляє Spiegel. 

Читайте також: Німецькі контррозвідники починають боротьбу з китайськими та російськими шпигунами — FT

Spiegel не називає ім’я розвідника, але зазначає, що він капітан Бундесверу, який відповідав за системи радіоелектронної боротьби. Представник федеральної прокуратури під час зачитування обвинувального висновку заявив, що метою офіцера було «надати російським збройним силам перевагу на тлі поточної політичної ситуації». 

Обвинувачений заявив, що зв'язатися з російським консульством його спонукало повідомлення у соцмережі, «ймовірно в TikTok». Він зізнався, що в той час він слідкував за проросійським, пов'язаним з ультраправою проросійською партією AfD, впливовим користувачем TikTok. Однак він заявив, що не може точно пригадати, яке саме повідомлення це було.

Читайте також: У Німеччині заарештували двох шпигунів РФ: готували диверсії для зриву допомоги Україні 

Офіцер заявив, що він був стурбований тим, щоб вчасно вивезти свою сім'ю в безпечне місце. Він намагався зв'язатися з російською стороною, щоб вчасно дізнатися, «коли вибухне». 

«Я бачив тільки цей шлях», – заявив обвинувачений, заявивши, що сьогодні він дуже шкодує про це, вважає помилкою, але у той час він «був у дуже поганому психічному стані».

Читайте також: Як Росія вербує шпигунів серед українців — WP

Нагадаємо, що наприкінці 2022 року у Німеччині вперше з 2014 року викрили подвійного агента, який міг передавати Росії секретну інформацію про ситуацію в Україні. Пізніше німецькі ЗМІ повідомили, що співробітник Федеральної розвідувальної служби (BND) Німеччини Карстен Лінке отримав за передачу інформації Росії 400 тисяч євро. 

Нещодавно у Німеччині заарештували співробітника ультраправої партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD), який працював у Європарламенті помічником депутата – чоловіка звинуватили у шпигунстві на користь Китаю.

The Economist вважає, що кремлівські спецслужби зробили висновки зі своїх помилок за останні два роки. Тепер російські шпигуни повернулися і вони небезпечніші, ніж будь-коли.