UA / RU
Підтримати ZN.ua

Німеччина передасть Україні шість військових вертольотів Sea King Mk41 – у чому їхня цінність

Це транспортний та рятувальний вертоліт, але його модернізували під використання протикорабельних ракет

Після засідання контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» 23 січня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив, що його країна передасть ЗСУ військові гелікоптери Sea King Mk41. Це перший випадок, коли Берлін постачає Києву військові гелікоптери, зазначає видання SPIEGEL, уточнюючи, що був відповідний запит з української сторони.

«Sea King – перевірений та надійний вертоліт, який допоможе українцям у багатьох сферах: від розвідки над Чорним морем до перевезення солдатів. Це перша німецька поставка такого роду», – сказав Пісторіус.

Читайте також: Німеччина та Франція звинувачують одна одну в недостатніх поставках зброї Україні – Bloomberg

Глава німецького міноборони заявив, що відправляє в Україну із запасів Бундесверу шість багатоцільових гелікоптерів Sea King Mk41, додаткове обладнання та комплекти запасних частин до них. Також передбачено навчання для українських пілотів.

Військово-морські сили Німеччини використовують гелікоптери Sea King Mk41 з 1970-х років – насамперед для транспортування перевезення солдатів та матеріалів. Вони багаторазово модернізувалися та переобладналися. Останнім часом ці машини використовувалися переважно для рятувальних операцій на морі. Зараз командування поступово позбавляється цих вертольотів і замінює сучаснішими моделями.

Читайте також: Австралію закликають передати Україні гелікоптери Taipan, які йдуть на утилізацію

Sea King Mk41 – транспортний вертоліт, але може нести протикорабельні ракети

Читайте також: Аргентина передасть Україні два гелікоптери — ЗМІ

Нагадаємо, що Sea King вже знайомий ЗСУ – восени 2022 року Велика Британія поставила ЗСУ три такі вертольоти – після проходження навчання українських пілотів. Британські збройні сили зняли ці машини з експлуатації у 2018 році.

Перед засіданням у форматі «Рамштайн» у Пентагоні заявили, що сподіваються на оборонну підтримку України від інших держав, оскільки Вашингтон на даний момент не має для цього коштів. Начальник управління преси та інформації Міноборони України Іларіон Павлюк заявив, що під час «Рамштайну» від партнерів пролунали зобов'язання щодо надання Україні зброї дальнього ураження.