UA / RU
Підтримати ZN.ua

Newsweek: Росія може отримати від Китаю безпілотники, що це дасть Москві у війні з Україною?

Експерти допускають, що російська армія хоче використати китайські дрони-камікадзе так само, як і іранські, але більш масово.

Безпілотники-камікадзе китайського виробництва можуть бути використані для ударів по Києву і інших великих містах України. 23 лютого німецьке видання Der Spiegel повідомило, що китайська компанія Xi'an Bingo Intelligent Aviation Technology веде переговори з армією Росії про «масове виробництво дронів-камікадзе».

Видання зауважило, що російська армія може отримати 100 одиниць прототипів безпілотників ZT-180 вже до квітня. Апарат здатен нести боєголовку, вагою до 50 кілограмів. Однак, прес-секретар компанії заперечив цю інформацію, заявивши про відсутність «комерційних контактів з Росією». Також 20 лютого Держсекретар США Ентоні Блінкен сказав, що Пекін розглядає передачі «летальної допомоги» Москві. У свою чергу, в Китаї це заперечують.

Newsweek пише, що наразі про безпілотники ZT-180 мало що відомо. Однак, західні аналітики знають, що це одноразові баражувальні боєприпаси, які можна «відправити для удару по ключовим цілям з якомога більшою точністю, щоб зруйнувати ці цілі». Про це виданню сказав воєнний історик і радник НАТО з питань безпілотників Джеймс Роджерс.

Він додав, що радіус дії китайських ZT-180 подібний до того, який є в іранських Shahed-136. Їх можна запускати з території Росії або Білорусі «для досить комфортних ударів по цілях в Україні включно з Києвом». Роджерс сказав, що китайські безпілотники можна використовувати проти цивільних центрів на зразок української столиці, а також проти цілей на полі бою, оскільки вони «універсальні». На думку експерта НАТО, Владімір Путін використовує «атаки помсти», щоб послати «потужний політичний сигнал». Тож саме таке застосування китайської зброї здається найбільш вірогідним.

Читайте також: Китай допомагатиме Росії в залежності від активності США на Тайвані – Клімкін

На думку Роджерса, якщо Росія справді отримає ZT-180, Кремль зможе використати їх, щоб посилити політичний тиск на Україну у найближчі місяці. Крім того, повідомлення про такі потенційні поставки можуть також вказувати на те, що Москва вважає свою поточну стратегію «успішною».

Впродовж війни російські сили використовували іранські безпілотники Shahed-131 і Shahed-136, щоб знищувати військові і цивільні цілі в Україні. Роджерс зауважив, Кремль, схоже, вирішив, що його зимова кампанія зі знищення української цивільної енергетичної інфраструктури була «успішною стратегією». Тому що західним партнерам Києва «було важко відповісти на це».

«Ми знаємо, що не зважаючи на те, якою б не була розгорнута протиповітряна оборона, цим безпілотникам, схоже, вдається пробитися. І, схоже, росіяни хочуть посилити вдвічі свою поточну стратегію», - пояснив Роджерс.

Старший дослідник Єрусалимського інституту стратегії і безпеки Узі Рубін сказав Newsweek, що Росія, швидше за все, буде використовувати китайські безпілотники так само, як і іранські Shahed-131 Shahed-136. Повідомлення про те, що Москва хоче отримати ZT-180, можуть також говорити, що російській армії «потрібно більше такої зброї, ніж Іран хоче чи може їй прислати».