UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Не спромоглися ухвалити жодної резолюції» – голова Генасамблеї ООН піддав критиці Радбез ООН через Україну

На рахунку ж Генасамблеї ООН шість резолюцій щодо війни Росії в Україні

Голова Генеральної Асамблеї ООН Чаба Кьорьоші заявив, що Рада безпеки ООН не спромоглася ухвалити жодної резолюції щодо війни в Україні, яка «ставить під загрозу перспективи сталого майбутнього людства та планети». Про це він сказав на відкритті дебатів Генасамблеї щодо ситуація на тимчасово окупованих Росією територіях України.

«Рада Безпеки не спромоглася ухвалити жодної резолюції, пов'язаної з цим конфліктом. Генеральна Асамблея – рішуча і активна – не дозволила міжнародній спільноті заціпеніти від цієї війни. Ми скликали надзвичайні спеціальні сесії і прийняли шість резолюцій, які засуджують російську агресію і анексію та підтверджують нашу непохитну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України», – сказав Кьорьоші, передає «Укрінформ».

Читайте також: «Росія гірша за COVID-19, путінський режим – це рак» – постпред України у Радбезі ООН

Голова Генасамблеї висловив впевненість у тому, що Російській Федерації та Україні після війни доведеться «співіснувати як сусідам, як державам-членам однієї багатосторонньої системи».

«Важливо, щоб усі визнали та погодилися, що Генеральна Асамблея й міжнародне співтовариство знають як істину, що ця війна, як і решта всіх інших воєн, закінчиться. І закінчиться вона суверенною і незалежною Україною і суверенною і незалежною Росією», – сказав Кьорьоші.

Читайте також: «Це все одно, що бути наполовину вагітною»: колишній постпред України про реформу Радбезу ООН від США

Нагадаємо, що на річницю повномасштабного вторгнення Росії до України Генасамблея ООН затвердила резолюцію, якою визнала основні пункти української «формули миру». Зокрема, документ закликає РФ завершити війну та негайно і повністю вивести свою армію за межі міжнародно-визнаної території України. Резолюцію підтримали 141 країна зі 193 членів ООН. «Проти» проголосували 7 держав: Росія, Білорусь, Сирія, Північна Корея, Ерітрея, Малі та Нікарагуа. 

Наприкінці квітня китайська делегація вперше проголосувала за резолюцію Генасамблеї ООН, в якій Росія називається агресором відносно України.

Читайте також: Рада безпеки ООН відмовила Росії у розслідуванні використання Україною "бойових комарів"

Нагадаємо, що у лютому Європейський парламент закликав виключити Росію з Ради Безпеки ООН, де вона має право вето. 

Раніше колишній постійний представник України в ООН Володимир Єльченко, під час дискусії в Atlantic Council, зауважив, що існує кілька варіантів, як позбавити Росію місця в Радбезі. На його думку, Китай не буде чинити великий опір спробам виключити Росію з Ради безпеки ООН.

Як вигнати РФ з ООН і навіщо це Україні читайте у статті Максима Баришнікова та Володимира Єльченка «Найбільша геополітична афера ХХ століття: чому перебування Росії в ООН безпідставне» на ZN.UA.