UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наскільки сучасними будуть F16, які отримає Україна, і про що можна буде мріяти, освоївши цей винищувач

Ймовірно, розраховувати можна буде на модифікацію зразка 80-их.

Багатоцільові винищувачі F16 Україні передадуть вже модифікованими. Про це вчора, 23 грудня, в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" повідомив речник Командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

Вдосконалення військових літаків потребує часу, і тому Україна отримає їх можливо, не так швидко, як очікувалося, проте, за словами Ігната, «усе йде планомірно, як передбачено у домовленостях з нашими партнерами в рамках створеної коаліції з країн, які нам допомагають переходити на новий для нас тип літака».  

Читайте також: Вже на початку наступного року українські пілоти почнуть навчання на F-16 у Франції

Речник Повітряних Сил каже, що кожен F16 покращувався за мірою можливостей. Замінюється велика кількість бортового обладнання літака, в основному – це радар та авіаційне озброєння.

«Ті F16, які у наших партнерів на озброєнні і плануються до передачі Україні, мають вже зовсім інший арсенал озброєння, а саме – ракети класу "повітря-повітря", здатні надзвичайно ефективно знищувати будь-який тип повітряних цілей: чи це безпілотник, чи ракета", – наголосив Ігнат.

Питання, який саме варіант літака F16 отримає Україна, є принциповим. Адже цей винищувач випускається із 70-их років минулого сторіччя, тож перші його модифікації навряд чи можуть дати українським пілотам перевагу у повітрі.

Читайте також: F-16 не допоможуть ЗСУ збивати балістику — Ігнат

Ігнат каже про модифікації, що «включають блок 15, 20, 30 і аж до 70 блоку». Блок 15 – це варіант літака початку 80-их. Блок 70 – то вже найсвіжіший варіант 2016 року. Він суто експортний, оскільки у ВПС США F16 перестали надходити ще 2005 року.

Читайте також: Forbes: Україні потрібні не лише літаки F-16, а й певне обладнання до них

На які «блоки» може розраховувати Україна, наразі невідомо. Радари та ракети класу «повітря-повітря», про які згадав Ігнат, були на F16 ще у 80-их.

Тож, вочевидь, недаремно речник Повітряних Сил зауважив, що «які б не були модифікації на літаках, що першими передадуть Україні, ці моделі будуть вже в процесі модернізації і їх можна буде покращувати на підприємствах в Європі та США». Тобто – покращувати є куди.

Читайте також: Нідерланди розпочали підготовку перших F-16 для відправки в Україну

Ігнат вважає, що навіть у своїй максимальній комплектації F16 – то не межа українських очікувань: «У перспективі, якщо наші пілоти, наша вся база, аеродромна інфраструктура, інженери, наземний персонал, будуть вже готові повністю експлуатувати цей тип літака – можна вже мріяти й про більш сучасні моделі, які вже сьогодні отримують наші партнери, коли передають нам F16".

Раніше повідомлялося, що Данія та Нідерланди заявили, що передадуть Україні винищувачі F-16. Йдеться про літаки в модифікації MLU, які стоять на озброєнні цих країн ще з 80-х років минулого століття.