UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наришкін заявив, що США влаштують собі в Україні «другий В’єтнам»

Голова зовнішньої розвідки РФ прямо закликав Вашингтон зупинити підтримку України.

Глава зовнішньої розвідки Росії Сєргєй Наришкін заявив у четвер, 7 грудня, що підтримка Заходом, а зокрема Сполученими Штатами Америки, України перетворить конфлікт на «другий В’єтнам, який переслідуватиме Вашингтон на довгі роки», пише Reuters.

«Україна перетвориться на «чорну діру», яка поглинатиме все більше ресурсів і людей», – заявив глава СЗР Росії Наришкін у статті в власному журналі СВР «The Intelligence Operative».

Він додав, що  «зрештою, США ризикують створити собі другий В’єтнам», і кожна нова американська адміністрація повинна буде намагатися з цим впоратися».

Читайте також: У РНБО відреагували на голосування в американському Сенаті: "Перезаряджаймо зброю і будемо далі нищити російську потвору"

Війна у В’єтнамі фактично була конфліктом холодної війни між Сходом і Заходом, у якому США воювали разом із силами Південного В’єтнаму проти півночі, яку підтримували комуністичні держави Китаю та Радянського Союзу.

Війна, у якій загинуло кілька мільйонів, завершилася в 1975 році перемогою Північного В'єтнаму та поразкою Сполучених Штатів, які втратили понад 58 000 своїх власних військових.

Читайте також: Україна передала США новий перелік зброї, яку хоче отримати: що до нього увійшло

У середу Байден закликав республіканців про схвалення нового пакету військової допомоги Україні.

«Якщо Путін візьме Україну, він на цьому не зупиниться», — сказав Байден, передбачивши, що Путін продовжить напад на союзника по НАТО.

Тим не менше законопроєкт про надання допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню не пройшов процедурне голосування в Сенаті. Ініціатива передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 111 мільярдів доларів, зокрема 61 мільярд на допомогу Україні.

Що швидше буде надано військову допомогу Україні, то дієвішою вона буде і менше цієї допомоги знадобиться потім. Що більше буде вкладено в обороноздатність України зараз, то значно менше треба буде інвестувати в це у 2024-му, 2025-му й наступних роках — пояснює Іван Верстюк у статті “Ціна американської допомоги для України: що дорожче, то дешевше”.