UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наректи "екстремістом" і відправити на фронт: росіяни хочуть вербувати мігрантів – ISW

Ще один спосіб компенсувати втрати російської армії на фронті.

Міністерство внутрішніх справ (МВС) Росії запропонувало законопроєкт, покликаний полегшити процедуру вербування мігрантів, щоб потім відправити їх на фронт. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Представлений 5 травня законопроєкт дозволить роботодавцям позбавляти працівників-мігрантів дозволів на роботу та запровадить розширений адміністративний нагляд за перебуванням іноземних громадян у Росії. Фактично, припускають, це дозволить російським чиновникам і поліцейським безперешкодно входити в будинки мігрантів.

Читайте також: Російські військкомати тримають двері навстіж для нацменшин: до чого це призводить – звіт ISW

У пояснювальній записці до цього законопроєкту сказано, що "нелегальна міграція тісно пов'язана з такими негативними явищами, як тероризм, екстремізм, торгівля людьми, [і] незаконний обіг наркотиків. Аргументація законопроєкту схожа на нещодавнє звинувачення голови Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна в тому, що мігранти дестабілізують Росію, імпортуючи тероризм та екстремістські ідеології.

«Законопроєкт відображає зростаючі внутрішні наслідки широкого прийняття кремлівської ідеології "русифікації", яка, за попередньою оцінкою ISW, все більше проявляється в тому, як російська влада та ультранаціоналісти негативно зображують етнічні меншини та мігрантів в Росії. Російські чиновники також непропорційно зосереджують зусилля з вербування на громадах мігрантів, а законопроєкт може створити умови для російських чиновників використовувати міграційні статуси, що перебувають під загрозою, для примусу мігрантів до підписання контрактів з російською армією», – сказано у звіті ISW.

Читайте також: Буряти у війні Кремля проти України: Москва зіткнулась зі зростаючою незгодою нацменшин – ISW

Нагадаємо, кремлівська кампанія «русифікації» окупованих територій України повертається до самої Росії та посилює націоналістичні настрої. І це в поєднанні з активізацією ксенофобії і критикою нацменшин, які в війні Кремля проти України несуть немалий тягар, адже частка представників інших народностей в армії у порівнянні з корінними росіянами непропорційно велика.