Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, під час візиту до Москви 8-9 липня, буде намагатися на переговорах з російським диктатором Владіміром Путіним «достроково демобілізувати» з російської армії індійців, які воюють проти України та яких туди заманили шляхом «введеня в оману». Про це заявили 5 липня у МЗС Індії.
«Ми робимо все можливе, щоб індійські громадяни повернулися якомога швидше», – сказав міністр закордонних справ Вінай Кватра, додавши, що 10 індійців вже повернулися додому, передає Reuters.
За офіційними оцінками Індії у російській армії може служити від 30 до 40 її громадян. За останні кілька місяців стало відомо про кілька випадків, коли індійців заманювали до Росії обіцянками прибуткової роботи або освіти, а в результаті вони воювали проти України. У травні індійська поліція заарештувала чотирьох осіб, пов'язаних з мережею торгівлі людьми, яка стояла за цією практикою.
Щонайменше четверо громадян Індії загинули на війні в Україні, що змусило уряд Моді закликати до негайного припинення такого вербування і швидкого звільнення індійців, які воюють в армії.
Інші країни Південної Азії також застерігають своїх громадян від заманювання до російської армії. Шрі-Ланка посилила контроль, щоб запобігти обману своїх громадян. Уряд заявив, що десятки людей, які хочуть повернутися додому, вже воюють на війні.
Непал також заявив у травні, що кілька його громадян були незаконно завербовані до російської армії, причому, за оцінками, щонайменше 200 з них служать на фронті, а близько 100 вважаються зниклими безвісти. У лютому CNN заявив, що для участі у бойових діях проти України Росія завербувала в свою армію близько 15 тисяч громадян Непалу. Їх заманили високою зарплатою та обіцянкою в пришвидшеному режимі надати російський паспорт.
На думку редакторів Bloomberg, візит прем'єра Індії до Росії підриває зусилля Заходу зробити Путіна ізгоєм. Індійські чиновники повідомили, що на порядку денному зустрічі Моді та Путіна – угода про постачання матеріально-технічних засобів для зміцнення співробітництва між збройними силами країн, відновлення дискусій про спільне розроблення винищувача п'ятого покоління і співробітництво в галузі ядерної енергетики.