UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: як підтвердити право на відстрочку

Деякі чоловіки мають право на відстрочку від мобілізації.

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація, що введені через повномасштабну військову агресію Росії. Призову під час мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років.

Але у деяких випадках військовозобов'язаний може отримати відстрочку від призову. Видання НВ розповіло, куди треба звертатися та які документи потрібні, щоб отримати відстрочку від мобілізації.

Як можна підтвердити відстрочку від мобілізації

Право на відстрочку в Україні реалізується через подання заяви на відстрочку від призову разом із документами, які підтверджують відповідні заяви.

Коли військовозобов’язаний приходить в ТЦК для уточнення даних, він пред’являє документи, які посвідчують особу, пише заяву та додає до неї документи або їх завірені копії, які посвідчують право на відстрочку.

Читайте також: Мобілізація в Україні: як підготуватися до медкомісії

У заяві потрібно вказати паспортні дані заявника, прохання надати відстрочку відповідно до ст. 23 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», дату, і підпис. До заяви додаються усі необхідні документи.

Після цього заяву реєструють у журналі вхідної кореспонденції ТЦК. Комісія ТЦК розглядає заяву та ухвалює рішення щодо надання відстрочки.

Особі надають виписку з книги протоколів. В ній зазначено:

У результаті, на руки видають довідку про надання відстрочки зі штампом у військовому квитку або тимчасовому посвідченні ― цей документ і пред’являється на вимогу про наявність відстрочки.

Читайте також: «Гвардія наступу» поповнюється добровольцями: скільки заявок отримано

На який термін дають відстрочку від мобілізації

Право на відстрочку існує на час, поки існує обставина, через яку надається відстрочка. Осіб з інвалідністю III групи не можуть призвати без її згоди, а якщо чоловік отримав відстрочку через захворювання родича і догляд — відстрочка триватиме доти, доки буде необхідний догляд.

Але працівники ТЦК можуть періодично викликати такого чоловіка і перевіряти, чи не змінились його обставини. Також він може отримувати повістки на вулицях. За цими повістками потрібно приходити та підтверджувати відстрочку.

Заброньовані працівники мають пред’явити працівниками ТЦК документ про бронювання — він анулює повістку.

Раніше ми писали, чи можуть в Україні призвати до армії обмежено придатних чоловіків.