UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мобілізація в Україні: чи можуть представники ТЦК телефонувати військовозобов'язаним

Роз'яснення дав експерт.

Через повномасштабне військове вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Під час мобілізації призову підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, яким вручають повістки.

Провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич розповів в інтерв'ю виданню «РБК-Україна», чи можуть представники ТЦК викликати військовозобов'язаних у військкомат телефоном та чи законні такі дії.

Юрист наголосив, що якщо номер людини десь є у вільному доступі, то дістати його – не проблема.

Читайте також: Мобілізація в Україні: чи можуть офіцерів запасу призвати не за спеціальністю

«Це може бути також, якщо людина є фізичною особою-підприємцем і відомості про його засоби зв'язку внесені до єдиного державного реєстру (ЄДРПОУ) Міністерства юстиції. Буквально з січня 2023 року до наших клієнтів почали надходити запити від військкоматів із проханням надати інформацію про працівників чоловічої статі віком 18-60 років, і в одному з пунктів було прохання надати номер телефону», – сказав він.

Маринич зазначив, що такі дзвінки по суті є тільки рекомендаційними.

«Тут важливо, який військовий статус має людина, якій дзвонять. Бо крім військовозобов'язаних є ще резервісти. Резервісти – це ті, хто вже має бойовий досвід і перебуває на окремому обліку. Вони проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України. Резервісти вже мають мобілізаційне розпорядження, і з моменту оголошення воєнного стану або в інших конкретних випадках мають невідкладно з'явитись до ТЦК без вручення повістки. У таких випадках військовий обов'язок так чи інакше має бути виконано», – резюмував експерт.

Раніше заступниця міністра оборони Ганна Маляр пояснила, у яких випадках українок можуть викликати до територіальних центрів комплектування.