UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони показало, як працюють нові роботизовані системи у ЗСУ

Вони здатні виконувати різноманітні завдання на полі бою.

У Міністерстві оборони з початку 2024 року прийняли на озброєння та допустили до експлуатації більше десяти наземних мобільних та стаціонарних роботизованих платформ. Ними керують військові, а подекуди і штучний інтелект. Усі розробки виготовлені в Україні.

Про це повідомили у пресслужбі відомства. Там додали, що роботизація є одним з перспективних напрямків посилення українського війська.

Читайте також: Знищують росіян, мінують території і евакуюють людей: в Україні випробували роботизовані платформи

Зокрема використовуватися роботизовані платформи можуть для:

Міністерство оборони України

Низка українських розробок уже застосовується в бойових умовах. Платформи отримали оновлення після відгуків військових про їхню роботу.

"Відтак роботизовані наземні платформи мають багато "сюрпризів" для ворогів", ‒ підсумували в Міноборони.

Читайте також: В Україні пройшов випробування транспортер для евакуації поранених на фронті

Нагадаємо, за словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, на платформі Brave1 зареєстровані вже понад 140 роботизованих систем, 96 із який пройшли оборонну експертизу, а ще 14 розробок кодифіковані за стандартами НАТО. Частина із цих роботів уже працює на передовій, зокрема турель "ШаБля".

Також ЗСУ використовують на передовій безпілотний робот Ironclad. Він здатен штурмувати ворожі позиції, проводити розвідку та забезпечувати військових вогневою підтримкою.

Читайте також: В Україні розробили окопний РЕБ проти російських FPV-дронів, який вміщається у рюкзаку

А наземний робот Sirko може евакуювати поранених із поля бою, а також перевозити вантажі та проводити розвідку ворожих позицій. Він має корисне навантаження до 200 кг і зараз проходить тестування на фронті.

Команда кластеру Brave1 також виготовила автономний безпілотник для пошуку мін. Заявляється, що в середньому він працює у 4 рази швидше за людину.