Північна Корея може збільшити запаси артилерійських снарядів Росії для її війни проти України, але це навряд чи матиме велике значення, заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі, якого цитує Associated Press, у межах конференції Військового комітету НАТО в Осло.
На думку американського генерала, нещодавня зустріч президента РФ Владіміра Путіна та лідера КНДР Кім Чен Ина на російській території, можливо, підштовхне Пхеньян надати Москві 152-мм боєприпаси радянських часів. Однак, поки не зрозуміло про яку кількість і терміни доставки може йтися.
"Чи буде це мати велике значення? Я скептично ставлюся до цього", – сказав Міллі. Він додав, що не хоче надто применшувати роль військової допомоги з боку Північної Кореї, однак сумнівається, "що вона стане вирішальною".
Напередодні Путін прийняв запрошення Кіма відвідати КНДР після того, як вони провели першу за чотири роки зустріч, на якій, на думку США, обговорювалися поставки зброї Пхеньяна до РФ для війни проти України. Прессекретар Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що російський президент "із вдячністю" прийняв запрошення і що міністр закордонних справ Сєргєй Лавров відвідає Пхеньян у жовтні. Однак, як сказали в Кремлі, Росія і Північна Корея не підписували жодних угод з військових питань та інших напрямків.
Навіть сам факт зустрічі Владіміра Путіна і Кім Чен Ина та перспективи військово-технічного співробітництва РФ і Північної Кореї викликали серйозне занепокоєння у західних країн та азійських сусідів КНДР. Очевидно, що "снарядний голод" на фронті проти України змусив РФ, як зазначив глава МЗС Італії Антоніо Таяні, "звернутися до найгіршого з можливих партнерів". Про те, "Чим для нас небезпечний Кім Чен Ин у гостях у Путіна", читайте в статті Наталії Бутирської.