UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ми не бачили жодних ознак того, що в літаку Іл-76 була така велика кількість людей - Лубінець

Росія досі не використала жодних документальних фото- чи відеоматеріалів на підтвердження своїх заяв.

Усе ще невідомо точно, хто був на борту російського літака Іл-76, який розбився у Бєлгородській області РФ, а уповноважений ВР України з прав людини Дмитро Лубінець має сумніви, що там було так багато людей, про це він сказав в ефірі телемарафону.

"Я не можу сказати ствердно, що там дійсно були військовополонені. Я не є експертом, але з того аналізу фото-відео, які ми побачили, - якби там були тіла, на мій погляд, якщо б у росіян були якісь фото, відео, які б вони могли показати, (на підтвердження того - ред.), що там знаходилися наші військовополонені, вони б це вже використали. Ми не бачимо жодних ознак того, що в літаку була така велика кількість людей, скажемо так, - громадян України чи не громадян", - сказав Лубінець.

Він додав, що дехто з експертів демонстрував мапи, які свідчать, що цей літак уже приземлився, завантажився чимось іншим і відлітав. У нього був зворотній напрямок польоту - від цього аеродрому. Лубінець вкотре наголосив, що в цьому випадку повинні розбиратися міжнародні експерти. Проте водночас омбудсман закликав не забувати, що у нас триває війна, це був військовий літак, тож зрозуміло, як мали діяти наші ЗСУ.

Читайте також: Роспропаганда використовує падіння Іл-76 для дискредитації України – ISW

Нагадаємо, 24 січня вранці у Бєлгородській області РФ упав військовий літак Іл-76. "Українська правда" з посиланням на джерела спершу написала, що в ЗСУ підтвердили падіння літака та зазначили, що це "їхня робота". За тими даними, Іл-76 перевозив ракети С-300. Пізніше російське Міноборони заявило, нібито на борту перебували 65 українських полонених. Після цього УП прибрала з тексту новини дані про збиття літака українськими військовими.

Згодом у Головному управлінні розвідки Міноборони України, коментуючи ситуацію з падінням російського військового транспортного літака Іл-76, підтвердили, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими. Але у ГУР МО додали, що наразі не мають "достовірної та вичерпної інформації з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості". 

Водночас, у ГУР наголосили, що Україна не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених. Відомо, що доставка полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним і автомобільним транспортом. Це може свідчити про навмисні дії Росіі, направлені на створення загрози життю та безпеки полонених.  Посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну.