Серед жителів України 69,1% вважають недостатніми обсяги військово-технічної підтримки, яку отримують наші захисники від держав-партнерів, свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 22 лютого по 1 березня.
При цьому достатньою оборонну допомогу назвали лише 23,1% респондентів, а 7,7% не обрали однозначний варіант відповіді.
Усі інші види іноземної підтримки України більшість учасників дослідження оцінили як достатні.
Зокрема, такий варіант відповіді обрали 49,1% опитаних щодо політичної допомоги. Але 38,2% висловили протилежну думку. Ще 12,6% громадян було складно відповісти.
Гуманітарну підтримку нашої держави з боку партнерів назвали достатньою 58,1% респондентів, недостатньою – 27,5%, а не дали чіткої відповіді – 14,4%.
У питанні надання прихистку біженцям 63,5% позитивно оцінили зусилля інших країн, 19,6% назвали їх недостатніми, 16,9% не визначилися.
Щодо оцінки жителями України обсягів гуманітарної, військової допомоги та надання прихистку біженців показники майже не змінилися з вересня-жовтня 2022 року. Водночас, на 10,7% більше опитаних тепер вважають достатньою політичну підтримку (49,1% проти 38,4%).
Соціологічне опитування проводилося методом face-to-face в усіх областях України, окрім Донецької та Луганської, – на тих територіях, які контролює уряд України та де не ведуться бойові дії. Дослідження здійснювали в межах проєкту Програми MATRA, що фінансується Посольством Нідерландів. Було опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками війни Росії проти України, у тому числі евакуацією мільйонів громадян.
Раніше міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна все ще потребує важкої техніки та підготовлених резервів для початку нового контрнаступу. За словами президента Володимира Зеленського, захисники поки не можуть почати звільняти окуповані території, оскільки їм необхідні боєприпаси та винищувачі. Тим не менш, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, нібито наша держава вже отримала "достатньо" військової техніки.