UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Майбутнє України – в НАТО. Це не підлягає обговоренню» – Білий дім

За словами Саллівана, Україна чинить на Росію військовий тиск, а Штати – економічний

У Білому домі заявили, що «майбутнє України – в НАТО» і «це не підлягає обговоренню». Про це сказав радник з питань національної безпеки Джейк Салліван 16 липня в ефірі програми «Обличчям до нації» на телеканалі CBS, відповідаючи на питання ведучої щодо «загальної обіцянки» потенційно дозволити Україні приєднатися до Альянсу в майбутньому. «Чи не боїтеся ви, що це може вплинути на переговори з Росією щодо припинення конфлікту, де вони будуть зацікавлені лише в тому, щоб затягнути його?», запитала журналіст. 

«Ми сказали в НАТО дуже просто: майбутнє України – в НАТО. Ми мали це на увазі. Це не підлягає обговоренню. Це те зобов’язання, яке кожен з 31 член Альянсу взяв на себе», – відповів Салліван на CBS.

Читайте також: В Україні головним бенефіціаром саміту НАТО у Вільнюсі стали ЗСУ – експерт

За його словами, українські війська зараз завдають величезної шкоди російським військам на сході та півдні, а Захід працює над тим, щоб продовжувати посилювати тиск санкцій, підриваючи оборонно-промислову базу Росії та послаблюючи її здатність виробляти передові технології. 

«Ми продовжуватимемо чинити економічний тиск на Росію, а українці продовжуватимуть чинити військовий тиск на Росію. Тому я думаю, що зрештою, якщо Росія вирішить продовжувати воювати в цій війні, це буде коштувати їй дуже дорого. А Україна продовжуватиме досягати прогресу на полі бою. Тим часом ми будемо гарантувати, що Україна матиме необхідну підтримку стільки часу, скільки їй знадобиться, і це є меседжем, який пролунав на саміті НАТО», – сказав радник Білого дому.

Читайте також: Україна зараз виконує роботу НАТО: Якщо Київ застрягне в залі очікування, це дасть Путіну зелене світло для нового нападу — FT

Нагадаємо, що у комюніке саміту НАТО у Вільнюсі 11-12 липня зазначено: «Альянс підтримуватиме Україну у проведенні … реформ на її шляху до майбутнього членства. Ми зможемо надіслати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли члени погодяться і умови будуть виконані». 

На полях саміту НАТО виконавчий директор Центру протидії корупції Дар'я Каленюк задала Джейку Саллівану незручне питання.

Чому саміт у Вільнюсі не став ані перемогою, ані провалом читайте у статті Костянтина Єлісєєва «Після Вільнюсу: найбільші перемоги й розчарування України» на ZN.UA.