Серед українських військових, яких 31 травня в рамках обміну повернули в Україну з російського полону, є лише один представник полку "Азов".
Про це повідомив командир 12-ї бригади спеціального призначення Нацгвардії "Азов" Денис "Редіс" Прокопенко. Він зазначив, що в неволі продовжують знаходитися понад 900 "азовців".
"Мій біль за це, як командира, не зрівняється із тим болем, який відчувають родини наших побратимів, котрі вже третій рік чекають на своїх близьких.
Понад 700 днів полонені "азовці" знаходяться у нелюдських умовах ворожої неволі. Їхніх імен досі не знайти серед тих, кому пощастило отримати жадану свободу. Хоча саме вони заслуговують на неї, як ніхто", ‒ наголосив Прокопенко.
Україна 31 травня звільнила з російського полону 75 своїх людей. Серед них четверо цивільних, а також рядові, сержанти та офіцери ЗСУ, Нацгвардії, Державної прикордонної служби. Зокрема 19 людей потрапили в полон з острова Зміїний, ще 10 ‒ оборонці Маріуполя. Інші звільнені українські військові були з різних напрямків.
Зазначимо, оборона Маріуполя у Донецькій області тривала 86 днів, 82 із яких у повному оточенні. Бойові дії на заводі "Азовсталь" були з 18 березня по 20 травня 2022 року. Тоді вцілілий гарнізон із воїнів "Азову", прикордонників, поліцейських, добровольців, маріупольської тероборони, 12-ї бригади Нацгвардії та 36-ї окремо бригади морської піхоти, котрі боронили місто, здалися у полон за наказом вищого керівництва держави.
Нагадаємо, керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов пояснив, чому Росія не хоче повертати з полону саме бійців полку "Азов". За його словами, РФ використовує питання «азовців» для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Україні.