UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Лас-Вегас" в окопах: російські військові закидаються наркотиками просто у бліндажах

Дістати заборонені речовини на окупованих територіях неважко.

Серед російських солдатів, які служать в Україні, поширене вживання наркотиків, зокрема синтетичного стимулятора, відомого як «сіль», що доставляється на передові позиції, пише The Times.

Незалежне російське видання «Верстка» повідомило, що аби дізнатись про масштаби вживання наркотиків, їх журналісти поспілкувалися з десятками солдатів, споживачів наркотиків і мешканців окупованої Росією території України.

Видання наголошує, що діставати наркотики на окуповані території військовослужбовцям просто.

«Це як у Лас-Вегасі», — сказав один солдат.

За його словами, оскільки бліндажі зазвичай маленькі, всі знають, якщо хтось вживає наркотики в окопах.

«Всім наплювати. Головне нікого не турбувати. Тільки не виходьте з бліндажа», – розовідає інший військовий, який робить це постійно.

Росіянин додає, що вживають наркотики «через нудьгу».

«Війна — це коли ти постійно чогось чекаєш, час від часу молишся, щоб усе закінчилося. Коли я курив сіль у землянці, я не думав про можливий фрейк [напад параної]. Нудьга набагато гірша», — пояснив він.

Запаси «пороху» (амфетаміну) і «соснових шишок» (марихуани) є легкодоступними — їх або продають місцеві жителі, або мимоволі доставляють волонтери, які привозять спорядження солдатам, або просто привозять самі чоловіки через неналежні перевірки.

Verstka з’ясувала, що російські контрактники та призовники використовують свою армійську зарплату, щоб замовляти наркотики у дилерів через Telegram.

Новобранці в російські збройні сили можуть заробляти до 200 тисяч рублів (понад 75 тисяч гривень) на місяць, що в чотири рази перевищує середню зарплату в Росії. 

Читайте також: Зловживання алкоголем є однією із основних небойових втрат в російській армії – британська розвідка

Купують зазвичай мефедрон, амфетаміни та «сіль», або альфа-PVP, синтетичний наркотик, який може викликати параною та галюцинації, а також може призвести до агресії та самоушкодження. 

Один з російських військових описав викурювання альфа-PVP з кришки банки через кулькову ручку та запивання горілкою.

Ціни високі через ризик доставки в зону бойових дій. Три шприци забороненої речовини коштують близько 15 000 рублів (5,5 тисяч гривень).

Наркоман з окупованого Маріуполя Вадим розповів виданню, що наркотики в анексованих Росією «нових регіонах» коштують щонайменше вдвічі дорожче, ніж у Москві.

 «Я не думаю, що ціни на сіль когось відштовхнули. Вживає чимало людей. Більшість солдатів у місті вживають амфетамін, мефедрон, сіль — я бачив російських солдатів під кайфом, і не один раз. Можу сказати, що вони були не при своєму розумі», — сказав він. 

Читайте також: Польські спецслужби: Змішувати алкоголь і наркотики небезпечно, але Медведєву – можна

Ще один військовий розповів Верстці, що має 27-річного товариша, який пішов в армію, незважаючи на трирічну залежність.

«Як він пройшов медкомісію в Підмосков'ї — велике питання», — сказав він, додавши, що медик зробив висновок про передозування у його друга, коли той почав трястися і сильно пітніти, а також не міг рухатися під час військового завдання.

Незважаючи на вживання наркотиків у тилових позиціях, деякі солдати скептично ставляться до того, що зловживання поширене на передовій.

«Тільки не малюйте собі картину, ніби ми в окопах, воюємо «забиті камінням». Я про це не чув. На фронті п’ють багато, а чи йдуть в атаку під кайфом — х*** знає», — розповів Верстці один із спецназівців, додавши, що головна проблема в тилу — це втома.  За його словами, з березня 2022 року він стріляв зі зброї двічі.

Анекдотичні свідчення про вживання наркотиків російськими солдатами вже поширювалися. Відео, на якому військовослужбовці по черзі курять гашиш через консервну банку, широко поширювалося в соціальних мережах у серпні. Чоловіки в камуфляжній формі передають один одному банку в лісі.

Читайте також: Дезертирів та п'яниць в лавах російської армії стає дедалі більше – Генштаб

Російським військам важко підтримувати дисципліну та моральний дух в Україні: вони ремствують на некомпетентне начальство та значну кількість втрат. У лютому Україна оприлюднила відео, на якому російські бійці ПВК Вагнера б'ють лопатами свого пораненого командира.

Раніше Владімір Путін заявляв, що засновники ПВК Вагнера Євгєній Прігожин та інші лідери найманців, які загинули в авіакатастрофі, вживали наркотики. В офісах групи Вагнера, за його словами, було знайдено кокаїн.

Ще на початку повномасштабної війни українці на захоплених росіянами територіях користувались їх схильністю до «зеленого змія», тож труїли російських військових сурогатними алкоголем та їжею.