Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що створення міжнародного трибуналу для російського президента Владіміра Путіна та усього військово-політичного керівництва РФ підтримали 30 держав, серед яких і G7.
"Я радий повідомити, що країн, які підтримують спецтрибунал для Росії, вже 30. Приєдналася сьогодні Греція до цієї групи. У вихідні було 29 країн", – заявив міністр під час телемарафону.
Кулеба пояснив, що перебування у цьому переліку означає, що країна згодна на створення трибуналу, який судитиму кремлівську верхівку за повномасштабну агресію проти України.
"Спецтрибунал зосередиться конкретно на злочині агресії. А це Путін та його найближче оточення: Шойгу, Лавров і вся тусовка злочинна", – сказав він.
Кулеба сподівається, що на найближчій зустрічі представники усіх 30 країн просунуться в питанні імунітету для Путіна.
"У міжнародному праві є трійка, яка користується повним імунітетом від будь-якого переслідування. Це президент, прем'єр-міністр і міністр закордонних справ. Наша мета – розв'язати це питання імунітетів, але це філігранна, нейрохірургічна операція", – сказав Кулеба.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що для покарання Росії за воєнні злочини спершу необхідне політичне об'єднання країн, позаяк держави "бояться створювати трибунали". Найкраще для цього підходить якийсь з майданчиків ООН. Тим часом суддя Народного суду в Гаазі Стівен Реп зауважив, що Україні потрібне успішне голосування саме в Генасамблеї - аби відповідну резолюцію підтримали не лише члени Євросоюзу, але й 90 позаблокових країн. Щодо Ради безпеки ООН, то вона не підходить, позаяк там Росія має право вето.
На якому етапі перебуває зараз цей складний процес, які існують погляди на модель трибуналу та які часові віхи будуть ключовими в першій половині цього року? Про це ви дізнаєтесь, прочитавши статтю Еріка Кучеренка "Як Україна наближає створення трибуналу, що засудить Путіна&Ko".