UA / RU
Підтримати ZN.ua

Костенко: Коли з'являться умови для деокупації Криму, росіяни забудуть про його політичну значущість. Так було з Херсоном

Він навіть припускає, що ворог на півострові наважиться на "жест доброї волі", якщо, звісно ж, ЗСУ підведуть до цього своїми діями. 

Народний депутат Роман Костенко, який є секретарем Комітету ВР з нацбезпеки, пояснив, що тимчасово окуповані Крим та Херсонська область пов'язані між собою політично та військово, тож, в їх деокупації теж будуть спільні риси. На його думку, яку він висловив у коментарі Liga.net, якщо Україна створить військові передумови для звільнення півострова, що політичні фактори для росіян вже не матимуть ніякого значення. 

"Крим, ми розуміємо, для Путіна в той момент, коли вони його захопили у 2014 році, це був привід утриматись при владі, тому що його рейтинги тоді були не найкращі. І оцей лозунг "Крим наш" облетів весь світ, і росіяни цим почали жити. І для Путіна він дуже важливий політично", – пояснив Костенко.

За його словами, те ж було і з Херсоном, який був фактично єдиним захопленим окупантами обласним центром після 24 лютого 2022-го. Це було важливим для РФ досягненням, адже Москва хотіла показати, що захоплює не просто селища та районні містечка, але й цілі обласні центри. 

А з військової позиції для росіян цей напрямок був важливим для окупації, як вони тоді ще планували, Миколаєва, Одеси та всього півдня. Втім, Сили оборони зруйнували військові плани РФ на цій ділянці фронту, тож про політичні фактори Москва теж забула. 

"Коли ще раз втрутився військовий фактор, росіяни забули. І, скажімо, створились умови для оточення їхніх військ на правобережжі, і вони забули про всі фактори по факту політичні, про ці лозунги, і ухвалили військовим чином обґрунтоване рішення вийти з території Херсону, тому що склались такі військові умови", – пояснив він.

Костенко перерахував, які умови Силам оборони потрібно створити для деокупації Криму: знищити мости, які з'єднують півострів, атакувати логістичні бази ворога, бази Чорноморському флоту, не давати окупантам контролювати Чорне море. Усе це в перспективі може призвести до так званого "жесту доброї волі".

Та деокупація, на думку депутата, все одно закінчиться сухопутною операцією ЗСУ, адже "який би там дрон не був, поки український солдат не прийде туди, то територія не вважається звільненою". 

Читайте також: «Ми помилялися і ми маємо це визнати» – прем’єрка Італії про окупацію Криму

Нагадаємо, ВРУ на засіданні 23 серпня прийняла у другому читанні  закон, відповідно до якого адмінустрій Криму змінять ще до його деокупації. Також буде розпочато процес декомунізації тамтешніх населених пунктів. "За" відповідне рішення проголосували 309 депутатів. 

Президент України Володимир Зеленський впевнений, що на звільнення Криму Росія закриє очі, адже вже робила це, коли втрачала інші незаконно захоплені території. За його словами, Київ розуміє, як повернеться півострів, і скільки крові для цього потрібно, але наша держава не буде торгувати своїми територіями. Тим часом секретар РНБО Олексій Данілов припускає, що Україна, найімовірніше, деокуповуватиме Крим військовим шляхом.