UA / RU
Підтримати ZN.ua

Reuters: у контрнаступі багато що зійде до взаємного виснаження

РФ підготувала тисячі оборонних позицій від краю західної Росії аж до окупованого Криму. Мінні поля, протитанкові рови, ряди бетонних барикад типу «зуби дракона» та окопи.

Після тижня важких боїв попереду справжні випробування контрнаступу для Києва, українські війська дещо віддалені від основної лінії оборони Росії, а основна частина сил, підготовлених до наступу, все ще перебуває в готовності, йдеться у статті Reuters.

Україна завдала ударів у двох районах уздовж південно-східного фронту минулого тижня, коли вона розпочала головну фазу своєї довгоочікуваної операції, повідомляючи про сім відбитих населених пунктів, але не без втрат, зокрема в західній техніці.

«З обох сторін багато чого зведеться до виснаження», — сказав Роб Лі, старший науковий співробітник Інституту дослідження зовнішньої політики та один з аналітиків, які повідомили про втрати з обох сторін на основі супутникових і фотодоказів.

Читайте також: Контрнаступ України: до вирішального моменту ще далеко, а літо буде тяжким — RUSI

«Ризик для них (українців) полягає в тому, що до того, як вони дістануться до цієї (російської) оборонної лінії, вони зазнають занадто багато знищення, і буде надто важко пробити (лінію оборони) та використати (цю ситуацію)».

Президент Зеленський заявив, що західна техніка, як-от бойові танки та бронетехніка, має допомогти захистити життя українських військових.

Водночас Москва підготувала тисячі оборонних позицій від краю західної Росії аж до окупованого Криму на Чорному морі, включно з мінними полями, протитанковими ровами, рядами бетонних барикад типу «зуби дракона» та окопами.

Читайте також: На чому ґрунтується "оборона" РФ на Півдні: мінні поля і масовано — протитанкова зброя

Позиції, перевірені Reuters за допомогою супутникових зображень у квітні, значною мірою зосереджені на стратегічно важливому півдні.

Україна може спостерігати, куди Москва направляє війська, щоб зміцнити свої лінії та завдати ударів у більш слабко захищених районах, у тому числі на сході, кажуть військові аналітики.

«В України є вибір», — сказав Бен Баррі, старший науковий співробітник відділу сухопутної війни Міжнародного інституту стратегічних досліджень. — Вона не може досягти стратегічної несподіванки, але докладе всіх зусиль, щоб досягти оперативної та тактичної несподіванки. Це зокрема приховування, камуфляж, обман, дезінформація, які вони досить успішно використали минулої осені».

За словами Лі, стратегія Москви на півдні, ймовірно, спрямована на максимізацію втрат українців до того, як Київ зможе досягти основної лінії російської оборони приблизно на 10-15 км (6-9 миль).

"Немає сенсу (їм) битися там на смерть або ризикувати потрапити в оточення", — сказав він.

Надто рано говорити про успіх або провал 

Україна готувалася до контрнаступу щонайменше шість місяців після того, як у листопаді відбила велике південно-західне місто Херсон, частину Харківської області у вересні та відкинула російські війська з-під Києва у квітні.

Читайте також: Шон Белл: Російська авіація може суттєво вплинути на контрнаступ. Зараз ворог зосередився на завданні втрат ЗСУ

Контрнаступ ускладнюється нестачею авіації України. Київ місяцями лобіював Захід щодо постачання винищувачів F-16, але це питання ще не вирішене. Київ запровадив інформаційне затемнення для забезпечення оперативної безпеки, ускладнюючи незалежні оцінки на полі бою.  На зображеннях, поширених російськими військовими блогерами, видно знищені або пошкоджені бойові машини піхоти «Бредлі» американського виробництва та танки «Леопард-2», предмети військової допомоги, надісланої Заходом для контрнаступу.

Військовий аналітик Джек Уотлінг написав для дослідницького центру RUSI, що поки що занадто рано говорити про успіх або провал наступу.

Читайте також: Військові закликали до тиші напередодні контрнаступу

«Ми повинні утримуватися від передчасних заяв про успіх чи невдачу», — сказав він.