UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай обмежує експорт безпілотників та обладнання для них

У Пекіні пояснюють ці дії захистом національної безпеки

31 липня Китай, який розвідка США підозрює у постачанні технологій російським військовим, оголосив про введення експортного контролю на деякі дрони, а також пов'язане з ними обладнання. Причина таких дій – захист «національної безпеки та інтересів».  

«Помірне розширення Китаєм сфери контролю над безпілотниками цього разу є важливим заходом для демонстрації нашої позиції як відповідальної великої країни, для реалізації глобальних ініціатив у сфері безпеки і підтримки миру в усьому світі», – йдеться у заяві Міністерства торгівлі Китаю, передає Reuters. 

Читайте також: Виробництво БПЛА в Україні: Шмигаль назвав суму, яку уряд готовий у це інвестувати 

За даними агентства, обмеження на обладнання, включаючи деякі двигуни для безпілотників, лазери, комунікаційне обладнання та системи протидії безпілотникам, набудуть чинності 1 вересня. Також експортний контроль торкнеться деяких цивільних дронів.

«Жоден цивільний дрон не може бути експортований для військових цілей», – йдеться в заяві китайського Міністерства торгівлі.

Китай має велику промисловість з виробництва безпілотників і експортує їх на кілька ринків, включно із українським та російським. Дрони активно використовуються на фронті як українськими Силами оборони, так і російськими окупаційними військами.

Читайте також: В Україні запустили серійне виробництво безпілотника Sirko та готують ще одну його версію

Компанія DJI 31 липня заявила, що завжди суворо дотримується і виконує закони і правила країн і регіонів, в яких вона працює, в тому числі вимоги експортного контролю Китаю.

«Ми ніколи не розробляли і не виробляли продукцію і обладнання для військового використання, а також ніколи не продавали і не продавали нашу продукцію для використання у військових конфліктах або війнах в будь-якій країні», – заявили у компанії.

Читайте також: Кабмін ухвалив постанову, яка має сприяти масовому виробництву боєприпасів для БпЛА в Україні

Раніше головний дипломатичний радник президента Франції Еммануель Бонне заявив, що Китай постачає до Росії товари, які можуть бути використані як військове обладнання, хоча і не в масових масштабах.

Нагадаємо, видання Politico провело власне розслідування та встановило, що Росія отримує з Китаю обладнання у масштабах достатніх для оснащення цілої армії. Перш за все йдеться про бронежилети, тепловізори та комерційні безпілотники, які можуть використовуватися в наступальних операціях на лінії фронту.

Раніше Міністерство оборони України відреагувало на інформацію про те, що начебто з початку повномасштабної війни відомство не замовило в Укроборонпрому жодного дрона-камікадзе. У пресрелізі Міноборони заявило, що на озброєння вже прийняті 28 моделей різних безпілотників українського виробництва.