UA / RU
Підтримати ZN.ua

Казахстан обмежить експорт до Росії товарів військового призначення

Також збираються стежити за продажем дронів та електроніки.

Казахстан, який ще донедавна був майданчиком для "паралельного імпорту" різноманітної продукції до Росії, задекларував повне обмеження експорту товарів військового призначення та частини товарів, які можуть бути з нею пов'язані, наприклад - дронів. Про це повідомляє казахське видання Zakon.

"Це 106 різних продуктів. Ми повністю обмежили їх експорт. Це товари військового призначення. Наприклад, дрони, внутрішні деталі, спеціалізована електроніка, чіпи та аналогічна продукція", - повідомив віце-міністр торгівлі та інтеграції Казахстану Кайрат Торебаев.

Однак це не перше повідомлення щодо припинення участі Казахстану у "паралельному імпорті". Наприклад про боротьбу з паралельним імпортом у Казахстані стало відомо ще у березні цього року.

А у квітні 2023 року вже було повідомлення, щоправда, від керівника російської асоціації "Грузавтотранс" Владіміра Матягіна, що країна вже закрила свої кордони для таких товарів. І це вже тоді зумовило перенаправлення контрабанди до РФ через Китай, Іран, Грузію, Азербайджан та Вірменію.

Читайте також: Генпрокуратура Казахстану пропонує заборонити товари з військовою символікою РФ та ПВК «Вагнер»

Також вже у травні з'являлась інформація, що митниця Казахстану вилучає цивільні квадрокоптери, які прямували до РФ. Наприклад, на аукціон конфіскованої продукції було виставлено 14 дронів DJI Agras T30, які прямували до РФ нібито для будівельної компанії.

Хоча цей дрон в оригіналі призначений для агроробіт, але на війні є засобом, як розвідки, так і скидів. При цьому його вантажопідйомність дозволяє нести мінометні міни.

Однак про повну блокаду все одно мова навряд йде. За однією з методик завезення контрабанди до РФ є вкрай проста схема, коли товар замовляється у Казахстані, транзитом прямує через територію Росії, але банально не доїжджає. Такий механізм був зафіксований на прикладі легкових автомобілів з Фінляндії.

Раніше повідомлялося, що Казахстан шукає альтернативу Каспійському трубопровідному консорціуму, який проходить через Росію.