UA / RU
Підтримати ZN.ua

Якщо РФ почне випробування ядерної зброї, це спровокує інші країни на заходи у відповідь – Reuters

Країна-агресор готується скасувати ратифікацію заборони на випробування ядерної зброї.

Росія, можливо, готується до проведення ядерних випробувань, що різко підвищить напруженість у відносинах із Заходом і, швидше за все, спровокує інші держави на відновлення випробувань вперше у цьому столітті, пише Reuters. При цьому минулого тижня президент РФ Владімір Путін уже заявив про успішні випробування ракети з ядерним двигуном «Буревісник»

За словами Путіна, російський парламент має розглянути питання про відкликання ратифікації Москвою Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) 1996 року, яка забороняє проведення випробувань з використанням ядерних вибухів.

Деякі західні аналітики вважають, що ймовірність російського випробування зростає, хоча Путін і заявив, що його метою є лише "дзеркальне відображення" позиції США, які підписали, але не ратифікували договір.

Тим часом колишній радянський і російський дипломат Ніколай Соков, який зараз є старшим науковим співробітником Віденського центру з роззброєння та нерозповсюдження, вважає, що Росія не збирається проводити випробування на даному етапі: скасування ратифікації схоже на політичний крок і частину ширшого перегляду зобов'язань Москви в області безпеки. Проте ескалація, на його думку, не виключається. До того ж, Путін може взятися за ядерну зброю як за останній шанс "налагодити" стан справ російської армії в Україні.

Читайте також: Жахливе самопочуття після вакцини проти COVID-19 може бути лише ознакою її ефективності – дослідження

«Фокус у тому, щоб підійти дуже близько до застосування ядерної зброї, але не здійснити цього, а лише змусити противника зробити крок назад, щоб США та НАТО задумалися: "А чи справді воно того варте?". Змінити розрахунки витрат та вигод", – сказав Соков.

Він не вірить у те, що Путін зацікавлений у реальному застосуванні ядерної зброї, але ризик полягає в тому, що "можна просто втратити контроль над подіями", і логіка ескалації може призвести його до застосування ядерної зброї, навіть якщо спочатку це не входило до його намірів.

У вересні супутникові знімки, отримані CNN, показали, що Росія, США та Китай збільшили активність на своїх ядерних полігонах, тоді як напруженість у відносинах між трьома провідними ядерними державами досягла максимуму за останні десятиліття.