UA / RU
Підтримати ZN.ua

Главам департаментів КМДА повідомили про нову підозру. У органі заявили про продовження тиску

Столичну владу підозрюють у безпідставній витраті грошей.

Правоохоронці оголосили про підозру керівникам двох департаментів Київської міської державної адміністрації – муніципальної безпеки Роману Ткачуку та житлово-комунальної інфраструктури Дмитру Науменку – у справі про службову недбалість, повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора в Telegram.

За інформацією слідчих, у березні минулого року Київська міська військова адміністрація за ініціативи фігурантів ухвалила рішення про передислокацію плавучої насосної станції на балансі "Київводоканалу". Організацію відповідних заходів поклали на директорів двох департаментів КМДА, які нібито не зробили нічого для перевірки технічного стану насосної станції.

"Встановлено, що вона на даний час не підлягає експлуатації за цільовим призначенням. Не дивлячись на це, з резервного фонду бюджету міста Києва на роботи з її передислокації витрачено 64 млн грн, що становить 90 % від загальної вартості запланованих робіт. Внаслідок службової недбалості підозрюваних передислокацію плавучої насосної станції на теперішній час так і не виконано, а грошові кошти з резервного фонду бюджету міста Києва витрачено безпідставно", – вважають в ОГП.

Читайте також: Зеленський vs Кличко: як мер Києва став заручником власної недалекоглядності

Наразі правоохоронці вирішують питання про обрання посадовцям запобіжних заходів і притягнення до кримінальної відповідальності ймовірних інших причетних до правопорушення.

На нові підозри для Ткачука та Науменка відреагували в Київській міській державній адміністрації. Там пояснили, що передислокували плавучу насосну станцію в безпечне місце у межах рішення про забезпечення киян додатковими альтернативними джерелами водопостачання, яким може стати ця станція, на тлі ворожих ударів.

"Однак виконання цього рішення, стало підставою для звинувачень з боку правоохоронних органів, доводи яких, як і в попередніх випадках, є цілком безпідставними, не базуються на висновках інженерно-технічної експертизи, відверто маніпулятивні за своєю суттю та свідчать про продовження політичного тиску. Такі заходи органів досудового розслідування перешкоджають забезпеченню жителів альтернативними джерелами водопостачання", – наголосили в КМДА.

Там зазначили, що згадана станція вже була в наявності та її характеристики можна використати для громадян, безпосередньо на неї не витрачалися гроші. Вона нібито може забезпечити питною водою близько 600 тисяч людей у разі необхідності. Однак, новий вузол під’єднання для водозабору треба створювати в новому місці, що, згідно з повідомленням, було зроблено.

За даними столичної держадміністрації, органи зробили висновки, що судно, на якому розміщене насосне обладнання, не можна використати в якості об’єкту водопостачання без посилання на докази, вказавши в підозрах лише доводи щодо неможливості переміщення станції та її експлуатації.

Читайте також: Кличко заявив про шквальну кампанію проти влади Києва: "Комусь свербить взяти під контроль столицю"

Там також заявили, що до повноважень керівника департаменту житлово-комунальної інфраструктури Науменка не входить перевірка технічного стану насосної станції. Це, як стверджується, мав зробити балансоутримувач об'єкту.

"Неодноразово різні представники влади озвучували в медіа інформацію про нелегку зиму, яка попереду. Тоді як органи досудового розслідування здійснюють усі можливі заходи для ускладнення опалюваного сезону для киян. Такі необґрунтовані підозри без експертиз та будь-яких належних доказів та зухвалі звинувачення керівників департаментів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) свідчать про абсолютну залежність органів досудового розслідування від політичної ситуації, що може мати наслідком не лише виконання політичних замовлень, а й пособництву ворога в умовах воєнного стану", – підсумували в КМДА.

У червні правоохоронці міста Києва повідомили про підозру в розтраті бюджетних коштів директору департаменту муніципальної безпеки Роману Ткачуку, якому до цього призначили цілодобовий домашній арешт у справі про загибель громадян під зачиненим укриттям. Після цього правоохоронці також оголосили про підозру в розтраті близько мільйона гривень бюджетних коштів главі департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитру Науменку – на справу також відреагувала КМДА.

Про те, як має закінчитись війна між президентом та мером Києва, – у статті директора Інституту розвитку територій Юрія Ганущака.