UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава Київської ВА Попко: Зачинені укриття — відповідальність усіх рівнів влади. Мера також

Тепер СБУ, прокуратура та Нацполіція розслідують, чому завдання щодо перевірки, підготовки та облаштування столичних укриттів так ніхто й не виконав. 

Очільник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко відреагував на інцидент з зачиненим укриттям у Києві під час ракетних ударів. Пресслужба КМВА публікує його коментар, в якому сказано, що за загибель людей повинні відповідати чиновники усіх рівнів влади, починаючи від керівника міста.

"Трагедія із загиблими під час ракетного обстрілу − це відповідальність влади на усіх рівнях − від керівника міста до голів району. Тому, ніхто − ні я, ні жоден інший керівник найвищої чи найнижчої ланки в цьому місті не мають права знімати із себе відповідальність до завершення слідчих дій", - зауважив Попко. 

За його словами, неодноразово ставилося завдання щодо перевірки, підготовки та облаштування столичних укриттів. Але його так ніхто й не виконав. Чому? Це зараз розслідують СБУ, прокуратура та Нацполіція. 

"Що стало причиною трагедії – закриті двері входу в поліклініку, де розташоване укриття, чи фатальних збіг обставин і люди просто не встигли добігти до сховища – відповіді на це питання дасть слідство. За підсумками якого винні мають бути покарані", − додав Попко.

Завдання на зараз, продовжив він - зробити усе, аби такі трагедії більше не повторювалися. Для цього укриття у всіх районах Києва повинні бути відкриті цілодобово. 

Читайте також: Повітряна тривога: що робити, якщо укриття закрите

Нагадаємо, під час ракетного удару в ніч на 1 червня троє людей, серед яких дитина, загинули внаслідок падіння уламків. Інцидент трапився в Деснянському районі Києва. Причиною трагедії стало те, що укриття в поліклініці №3, де люди хотіли заховатися від бомбардування, було зачиненим.

На території медзакладу тривають слідчі дії. Нацполіція вже відкрила кримінальні провадження за ч. 2 ст. 367 ККУ - службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки, та за ч. 3 ст. 135 ККУ - залишення в небезпеці.