UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію з положеннями української "формули миру": хто виступив проти

Сім держав не підтримали заклик до припинення війни РФ проти України.

Генеральна асамблея Організації Об'єднаних Націй затвердила резолюцію до річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, якою визнала основні пункти "формули миру", запропонованої президентом нашої держави Володимиром Зеленським. Зокрема, документ закликає РФ завершити війну та негайно і повністю вивести свою армію за межі міжнародно-визнаної території України.

Резолюцію підтримали 141 країна зі 193 членів ООН. "Проти" проголосували 7 держав.

У ініціативі також, зокрема, йдеться про необхідність якомога швидшого досягнення всеосяжного, справедливого та міцного миру в Україні, належного поводження з полоненими, повернення окупантами усіх примусово переміщених і депортованих жителів нашої держави, зокрема дітей.

Міжнародна спільнота закликала і до негайного припинення ворожих ударів по критичній інфраструктурі. Резолюцією світ вимагає притягнути до відповідальності всіх причетних до воєнних злочинів на українській території через справедливі й незалежні розслідування та судове переслідування на національному чи міжнародному рівні.

Серед противників цього документу, окрім звичних РФ, Білорусі, Сирії, Північної Кореї та Ерітреї, також опинилися африканська країна Малі та центрально-американська Нікарагуа.

Скріншот Youtube

Утрималися від голосування за документ 32 держави світу, зокрема, Китай, Іран, Індія, Арменія, Казахстан, Киргизтан, Монголія, Пакистан, Таджикистан, Узбекистан та кілька інших азійських, африканських і південно- й центрально-американських країн.

Читайте також: Повага до "безпеки всіх" і жаль через припинення переговорів України та Росії: про що говорив Китай в ООН

Напередодні голосування Білорусь пропонувала вилучити з резолюції Генасамблеї ООН згадку щодо провини Росії у війні проти України, а також заборонити постачання зброї ЗСУ і визнати, що мир може бути досягнутий шляхом переговорів. Однак, усі правки Мінська були відхилені.