UA / RU
Підтримати ZN.ua

Forbes: Німеччина виготовляє застарілі боєприпаси для України, навіщо?

Швидше за все, деякі українські танки Leopard 2 не сумісні з більш новими видами снарядів.

Танк хороший настільки, наскільки хороша його гармата. А гармата, у свою чергу, хороша настільки, наскільки хороші боєприпаси до неї. Саме тому варто запитати, чому німецька промисловість виробляє застарілі танкові боєприпаси для України.

Влітку цього року в Інтернеті з'явилися фотографії, які підтвердили, що німецька компанія Rheinmetall виробляє нові снаряди DM33 для української армії, - пише в статті для Forbes американський військовий журналіст Девід Акс.

DM33 - це бронебійний кумулятивний снаряд зі стабілізацією, по-суті, це 25-міліметровий вольфрамовий «дротик», вкладений у 120-міліметровий корпус. Після того, як 40-кілограмовий снаряд вилітає зі ствола, проникаючий елемент летить до цілі зі швидкістю 1500 метрів за секунду.

Снаряд DM33 може пробити танкову броню. На скільки велику броню? Це залежить від її товщини і твердості, а також від типу пального в снаряді і інших конструкторських особливостей. DM33 від компанії Rheinmetall 1987 року випуску здатна пробити близько 500 міліметрів сталевої броні з відстані 1800 метрів. Цього має бути достатньо, щоб вивести з ладу російський танк раннього покоління Т-72. Але новіші Т-72 або Т-90 можуть витримати пряме влучання DM33.

Читайте також: США інвестували $2,5 мільярди в розширення виробництва снарядів

Більш нові німецькі снаряди: DM53 і DM63, - більш потужні. І ЗСУ вже отримували від партнерів DM53. Чому ж тоді Rheinmetall виробляє застарілі DM33 для України?

«Швидше за все, відповідь полягає в тому, що деякі з 74 танків Leopard 2, випущені у 1980-х роках і які Україна отримала від своїх європейських союзників, не сумісні з новим боєприпасом. Система управління вогнем EMES-15, встановлена в таках Leopard 2А4, повинна знати, як поводиться таки тип снарядів, щоб розрахувати траєкторію польоту на заданій дальності і націлити гармату відповідним чином», - пояснює Акс.

Щоб озброїти 61-тонний чотиримісний Leopard 2A4 новими боєприпасами, потрібно спочатку оновити EMES-15. Хоча багато армій вже давно модернізували системи управління вогнем своїх Leopard 2A4, принаймні армія однієї країни цього не зробила - Польщі. І 14 польських Leopard 2A4 тепер серед танків, які Україна отримала в якості військової допомоги.

Все це означає, що якщо польські Leopard 2A4 збираються воювати з російськими танками, їм потрібні потужні кумулятивні снаряди. Німеччина виробляє DM33, тому що застарілі снаряди найкраще будуть працювати принаймні з деякими танками, які спинилися в руках України.