Ні для кого не секрет, що армія України планує почати великий контрнаступ цієї весни, щойно болото після зими висохне. І цілком можливо, що українські сили вже почали випробовувати ворожі позиції перед початком більш широкої атаки.
Однак, ці випробування дуже дорого обходяться Україні і підкреслюють небезпеку її спроб перейти від оборони до наступу, - пише Forbes. З минулої осені війська Києва займають здебільшого оборонні позиції і впродовж останніх місяців готувалися. Щоб почати наступ, їм доведеться залишити свої укріплення і наразити себе на російський вогонь. Особливо в степових умовах, де територія відкрита.
Багато оглядачів очікують, що український контрнаступ почнеться в Запорізькій області на півдні України. Удар з лівого боку від Запоріжжя з просуванням на південь до Чорного моря, а потім поворот на захід до Дніпра поділив би російську армію навпіл. Крім того, українська армія отримала б хороші позиції для подальшого визволення Криму. Якщо в планах Києва саме це, тоді можна було б очікувати початок розвідувальних операцій за кілька тижнів до початку атаки.
«Саме тому останні операції 128-ї гірсько-штурмової бригади, розгорнутої на півдні від Запоріжжя, - це хороші і водночас погані новини для Києва. Бригада, схоже, посилює свої розвідувальні операції, намагаючись випробувати російську оборону вздовж запорізького сектору. Це передумова подальшого контрнаступу. Але в цих операціях багато українських солдатів були поранені або вбиті», - пише Forbes.
Видання пише, що 128-ма гірсько-штурмова бригада проводить розвідку боєм поблизу села Роботине, але зіштовхнулася з нищівним російським вогнем. Українські військові втратили щонайменше чотири гусеничні БТР YPR-765, які Києву передали Нідерланди. Дві з цих машин згоріли, ще дві були пошкоджені, але здебільшого залишилися цілими. Не відомо, скільки українських солдатів були поранені або загинули. Екіпаж одного 14-тонного YPR-765 складається з трьох військових. Крім того машина транспортує до семи піхотинців.
Forbes посилається на відео, які з’явилися в соціальних мережах і які можуть пояснити, чому розвідувальні операції України зазнають втрат. Проблема в тому, що українським військовим доводиться рухатися по відкритій місцевості, де немає дерев. І зафіксовані на відео операції відбулося вдень. Тож російські безпілотники могли їх помітити. Крім того, українська артилерія не забезпечувала жодного прикриття. Броня на YPR-765 досить легка. І ці машини - легка здобич для російських ракет.
На півдні ані в Росії, ані в України немає кількісної переваги. Але атакувати завжди дорожче, ніж оборонятися. Тож щоб уникнути втрат, як біля Роботиного, українській армії потрібно зміцнити свої бригади на півдні і відправити туди більше артилерії. Видання не виключає, що необхідне підкріплення вже на підході. Навіть попри те, що в Бахмуті триває кривава бійня, Київ не використовував в ній свої найновіші бригади.