UA / RU
Підтримати ZN.ua

F-16 vs ATACMS: експерти зі США розповіли, що мало б більше значення для України

Одне з цих озброєнь, ймовірно, здатне переломити хід війни.

Попри те, що американські далекобійні ракети потенційно здатні вражати російські цілі на території тимчасово окупованого Криму чи в РФ, саме винищувачі F-16 можуть кардинально змінити хід війни в Україні, пише "Голос Америки" із посиланням на коментарі експертів.

Зокрема, на більше значення західної авіації для ЗСУ виданню вказав експерт з питань національної безпеки й оборони в Американському Інституті підприємництва Гарі Шмітт.

"Я думаю, що чим більше можливостей ми дамо їм (українським військам – ред.) на полі бою, тим швидше закінчиться війна. І це головне. Розгром армії є ключем до будь-якої довгострокової можливості переговорів про мир. І поки цього не буде зроблено, все інше буде побічним шоу. Захід, можливо, сумнівається в тому, чи надавати Україні зброю, яка може дістати до Росії, але я насправді не думаю, що це головна проблема, порівняно з тим, коли йдеться про надання інших видів зброї, які потрібні українцям. Наприклад, F-16, от це може переломити хід війни в Україні", – сказав він.

Читайте також: У США вважають, що винищувачі не принесуть користі Україні в контрнаступі - WP

Подібну думку має також експерт аналітичного центру Atlantic Council Іан Бжезинський. За його словами, США досі не передають нашій державі те, що потрібно їй для нарощування можливостей проникнення глибоко в лінії постачання РФ, командні центри та інші місця агресора, які треба знищити для продовження контрнаступу.

Водночас, як сказав директор Євразійської програми в Інституті досліджень закордонної політики Роберт Гамільтон, ракети ATACMS забезпечили б Україну "надзвичайними можливостями" і дозволили б сильніше послабити російську логістику. Він зазначив, що удари по території Росії чи окупованого Криму послаблюють "бойову міць" окупантів.

"Вони завдають шкоди здатності Росії посилювати свою бойову міць, атакуючи військові об’єкти, центри матеріально-технічного забезпечення, атакуючи щонайменше дев’ять нафтосховищ, вони послаблюють логістичні можливості Росії, її здатність забезпечувати свої війська паливом та технікою", – зазначив Гамільтон.

Читайте також: У WP розповіли, чому США не поспішають надавати Україні ракети ATACMS 

Напередодні повідомлялося, що союзники досі не узгодили план навчання українських пілотів на F-16 – Сполучені Штати все ще чекають від європейських чиновників остаточного плану підготовки, який ще мають затвердити, перш ніж програма розпочнеться. Однак, за словами колишнього Верховного командувача Об'єднаних сил НАТО в Європі, основне уповільнення підготовки до тренувань пілотів ЗСУ на F-16 відбувається в США.