На ювілейному 75-му саміті НАТО у Вашингтоні Україні запропонують «сильний пакет підтримки», який передбачає реалізацію ідеї генсека НАТО Єнса Столтенберга щодо довгострокового фінансування України з боку членів Альянсу. Йдеться про щорічне виділення на оборонну допомогу нашій країні 40 млрд євро.
«Важливо розуміти, що 40 млрд євро – це не нові фінансові зобов’язання країн-членів Альянсу, а середньорічна допомога всіх країн-членів НАТО, яку виділяли Києву протягом попередніх двох років. Ідея Столтенберга полягає в тому, щоби справедливіше розподілити фінансові витрати на військову підтримку нашої країни серед усіх членів НАТО, зробити цю допомогу обов’язковою й тим самим забезпечити Україні «прожитковий мінімум», – зазначив оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті «Чому Байден не бере Україну до НАТО».
За його словами, зараз ще невідомо, за якою саме методологією визначатимуть суму внесків кожного з членів. Не виключено, що сама сума може змінитися.
Серед позитивних моментів оглядач зазначив, що Угорщина заздалегідь відмовилася від участі у цій ініціативі, а тому це спрощує реалізацію плану Столтенберга.
«Однак це не зменшує стурбованості Києва: НАТО занадто багато обіцяє й занадто мало робить», – зазначив Кравченко.
Він пояснює, що ідея генсека НАТО про щорічну «мінімалку» для України від членів НАТО є одним із запобіжників на випадок непередбачуваних наслідків повернення Дональда Трампа до Білого дому.
Нагадаємо, про те, чому на саміті у Вашингтоні НАТО готується презентувати для Києва чергову заміну запрошення вступити до Альянсу та що саме організація готує для України, читайте Володимир Кравченко аналізував у статті «На Вашингтонському саміті НАТО Україні готуються подати особливу «страву» на ZN.UA.