UA / RU
Підтримати ZN.ua

Джонсон і Грем: Досить питати Україну, коли закінчиться війна

Екс-прем’єр Британії і американський сенатор-республіканець наголошують, що поразка Росії у війні - це найкраща інвестиція в глобальну безпеку.

Минув рік відтоді, як Владімір Путін почав свою зловісну і абсолютно непотрібну війну проти України. І досі він програвав. Він не зміг захопити Київ. Він не зміг окупувати Харківську область. І йому не вдалося залишитися в Херсоні.

Путінська війна коштувала життя щонайменше 60 тисяч російських солдатів. На окупованих територіях Росія створила нові «поля Фландрії», усіяні траншеями і підірваними деревами, на яких місяці зусиль і кровопролиття дають завоювання, які можна виміряти метрами. Путіну довелося вдаватися до таких відчайдушних засобів, як відсилання засуджених на фронт. Йому не вистачає технічно досконалої зброї.

«Сила російської армії, яка здавалася нестримною, розбивається об непорушний український опір. Ми, обрані представники США і Великої Британії, досі в захваті від українського героїзму і лідерства. Однак, Путін все ще може добитися чогось, що він потім зможе назвати перемогою. Утримуючи шматки завойованих територій, він демонструє світу, що кордони можна змінювати силою. Все, що Путіну потрібно, щоб оголосити перемогу, це продовження цинічної політики, якої він дотримувався з часів першого вторгнення в 2014 році - використати свою присутність в Україні, щоб дестабілізувати всю країну», - пишуть в статті для Wall Street Journal сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем і колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон.

Читайте також: В Міноборони назвали десять головних перемог за рік війни

Вони наголошують, що якщо російські війська повністю не вигнати з української території, Путін виграє час, необхідний для підготовки нової атаки. Він продовжить залякувати Грузію, Молдову, країни Балтії і всіх, «хто живе на периферії колишньої радянської імперії». Без поразки в Україні реваншистські амбіції Путіна залишаться безкарними.

Грем і Джонсон наголошують на необхідності пришвидшити західну допомогу, щоб дати Україні «все необхідне, щоб закінчити роботу».

«Досвід минулого року показав, що рано чи пізно ми даємо їм те, що потрібно: від протитанкових ракет до пускових установок і танків. Абсурдно, що західні партнери продовжують питати українців, як це було на Мюнхенській конференції з безпеки: «Скільки ще триватиме війна?». Відповідь на це питання значною мірою залежить від Заходу. Зрозумілих причин для затримки постачання зброї в Україну немає. Ці машини: танки Abrams, Challenger, Leopard, - потрібні зараз, а не наступного року, щоб це мало вплив», - пишуть політики.

Вони також нагадують про ідею почати тренування для українських пілотів, щоб навчити їх літати на винищувачах НАТО. Однак, Грем і Джонсон наполягають, що варто «перейти до справи і дати їм і літаки теж».  На їхню думку, з допомогою правильних інструментів включно з далекобійною артилерією українські військові можуть зламати так званий сухопутний коридор, відрізати Крим і завдати остаточний удар російським силам.

Також Грем і Джонсон закликають Захід посилити санкції проти російських газу і нафти, щоб після року бійні показати народу Росії, що через помилки Путіна він надто багато втрачає.

«Президент Байден під час поїздки в Київ дав чітко зрозуміти, що Росія скоїла злочини проти людства. Віце-президента Камала Харріс сказала те ж саме в Мюнхені. Щоб ці заяви мали значення, ми повинні діяти швидко і рішуче. Ми повинні визнати Росію державою-спонсором тероризму, поставивши її туди, де їй і місце - в список поруч з Іраном, Північною Кореєю і Сирією. Ми повинні визнати горезвісну і криваву групу «Вагнер» іноземною терористичною організацією. Вона вже давно заслужила цей титул», - наголошують політики.

Читайте також: Війна відкинула Україну на 15 років назад у питаннях бідності – Світовий банк

Однак, Джонсон і Грем наголошують, що перш за все Захід повинен дати Україні все необхідне для того, щоб вона здобула перемогу у війні.

«Подбавши про те, щоб Україна перемогла, а Путін остаточно програв, ми зробимо найкращу і найбільш фінансово ефективну інвестицію в довгострокову безпеку не лише Євроатлантичного регіону, а всього світу», - йдеться в статті.