UA / RU
Підтримати ZN.ua

Допомога військовим для вирішення соціально-побутових питань: коли можна отримати виплату

Для отримання допомоги повинні бути певні підстави.

Через військове вторгнення Росії в Україні введена загальна мобілізація та триває воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років. Видання Армія Inform розповіло, коли військовослужбовець може отримати матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань.

Які підстави треба мати для отримання допомоги

Відповідно до постанови Кабміну №704 передбачене право командирів військових частин у межах наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міноборони, надавати один раз на рік військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового й начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їхнього місячного грошового забезпечення.

Перелік обставин, коли військовослужбовцю надається матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, регламентується окремим дорученням Міноборони № 2683 від 1 лютого 2023 року.

Читайте також: Додаткова винагорода військовим: хто може отримати 100 та 30 тисяч гривень

Військовий може отримати допомогу в розмірі місячного грошового забезпечення виключно за наявності таких підстав:

В окремому дорученні йдеться про те, що «інші підстави для виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та її розміри будуть доведені окремим рішенням Міністра оборони».

Читайте також: Більшість українських ветеранів хоче мати власну справу. При цьому половина потребує матеріальної підтримки

Як здійснюється виплата допомоги

Виплата матеріальної допомоги здійснюється за місцем служби згідно з рапортом військовослужбовця на підставі наказу командира, а командиру — наказу вищого командира за підпорядкованістю із зазначенням у ньому розміру допомоги.

У рапорті на ім’я командира військової частини вказується причина звернення та додаються документи, що її підтверджують.

До місячного грошового забезпечення, з якого визначається розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, включаються посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років і щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород) за займаною посадою, на які військовослужбовець має право на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Цей вид допомоги не є обов’язковою виплатою, у тому числі й у разі звільнення. Перед звільненням особа може звернутись із відповідним рапортом про виплату допомоги.

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань військовослужбовцям, накази про звільнення яких підписано минулого року, але не виключеним зі списків військової частини, в поточному році не надається.

Раніше ми писали, що в Україні з 1 лютого зміниться порядок нарахування грошового забезпечення для військових.