UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чи піде «Русич» стопами «Вагнера» – на що скаржаться неонацисти

Бойовики російського ультраправого угруповання визнають перевагу ЗСУ

Диверсійно-штурмова розвідувальна група «Русич», крайньо правий нерегулярний воєнізований підрозділ росіян, опублікувала список різних проблем, з якими вони мають справу на фронті. Інститут вивчення війни ISW вивчив і це джерело інформації та поділився своїми висновками.

Матчастина кульгає

Серед іншого «Русич» заявив, що дальність і точність російської контрбатарейної боротьби поступаються українським можливостям. Крім того, російським військам не вистачає снарядів «Краснополь» з лазерним наведенням та БПЛА для їх наведення. «Русичі» також визнали, що російська реактивна система залпового вогню (РСЗВ) «Торнадо-С» менш стійка до радіоелектронної боротьби (РЕБ), ніж системи HIMARS, які мають ЗСУ.

Читайте також: Україна може "прокачати" HIMARS, щоб змінити правила гри і виграти війну — Newsweek

Група «Русич» також зазначила, що багато російських бійців купують власні засоби зв'язку, що ускладнює спілкування різних підрозділів, що використовують різні моделі зв'язкових пристроїв.

Як росіяни своїх кидають

Також «Русичі» поскаржилися, що російські війська не евакуювали поранених та загиблих із прифронтових зон. Через це частина російських військовослужбовців відмовляється виконанувати бойові завдання.

ISW припускає, що ДШРГ «Русич» має ці проблеми з більшою інтенсивністю і частотою, ніж російські війська в цілому, оскільки це невелике і нерегулярне формування. Проте дослідники кажуть, що регулярно спостерігали, як інші російські підрозділи скаржилися на аналогічні проблеми із можливостями контрбатарейної боротьби, зв'язку та евакуації.

Читайте також: Затриманий бойовик ДШРГ «Русич» Ян Пєтровскій проситься у Росію

Раніше повідомлялося, що російська неонацистська організація «Диверсійно-штурмова розвідувальна група «Русич» заявила, що припиняє виконувати бойові завдання в Україні, допоки Російської Федерації не видадуть одного з лідерів угрупування Яна Петровського (Слов'яна), якого затримали у Фінляндії та збираються екстрадувати до України.. Можливо, на критичний лад «Русичів» налаштувала зокрема і ситуація із затриманням Петровського.

Хто прийме естафету «Вагнера»

Тут доречним було б згадати історію ПВК «Вагнер» та її ватажка Євгена Пригожина. Той ще на початку травня записав емоційне відео на тлі трупів своїх найманців, в якому у властивій йому манері за допомогою ненормативної лексики звернувся до міністра оборони РФ Сергія Шойга та начальника Генштабу Валерія Герасимова з черговою вимогою надати йому боєприпаси. Потім він пригрозив Москві 10 травня вивести своїх бойовиків із Бахмута. А вже 23 червня Пригожин організував збройний заколот проти Кремля. Рівно через два місяці, 23 серпня в небі над Росією вибухнув літак, на борту якого перебував Євген Пригожин.

Читайте також: У Буданова не поспішають підтверджувати загибель Прігожина

Чи може розвиватися за аналогічним сценарієм ситуація з «Русичем», поки не зрозуміло. Очевидно, що через свою нечисленність, нічого подібного навіть до «Вагнерівського» одноденного заколоту вони не зможуть затіяти. Однак очевидний демарш навіть порівняно невеликого та нерегулярного угруповання явно не піде на користь агресору.