25 липня Держдума Росії планує розглянути та ухвалити поправки до законодавства про підвищення призовного віку до 30 років (з 27 років). Процедуру збираються провести одразу у другому та третьому читаннях, оскільки «часу немає».
«Думаю, так, ми його підготуємо, часу немає, пропонуватимемо у другому та третьому. Головна поправка, що верхня межа – це 30 років. Нижню межу призовного віку вирішено залишити 18 років, тому що дуже багато хлопців хоче піти служити саме у 18 років», – сказав голова комітету нижньої палати парламенту з оборони Андрєй Картаполов, відповідаючи на запитання, чи розглядатимуть законопроект 25 липня, повідомляє російське пропагандистське агентство «Интерфакс».
За словами Картаполова, одна з поправок «розширить можливості щодо підписання контракту для військовослужбовців, у тому числі за призовом».
Призовний вік у Росії планують підвищувати поетапно з 2024 року на рік, і до 2026 він досягне 30 років. Раніше планували підняти нижню межу з 18 до 21 року, але від цієї ідеї відмовилися.
Нагадаємо, що у британській розвідці пояснювали цю законодавчу ініціативу тим, що додаткові призовники «вивільнять більше професійних військових для участі у бойових діях в Україні».
У квітні в Росії ухвалили новий закон про військовий обов'язок, яким запровадили електронні повістки, а також запровадили заборону на виїзд за кордон. Раніше міністр оборони РФ Сєргєй Шойгу заявляв про збільшення чисельності російської армії до півтора мільйона до 2026 року.