UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бронювання працівника: у яких випадках бронь можуть анулювати

Вона дає право на відстрочку від мобілізації.

В Україні триває загальна мобілізація. В цей час чоловіки віком від 18 до 60 років отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Деякі підприємства, установи та організації можуть бронювати своїх працівників, таким чином надаючи їм відстрочку від мобілізації. Але у деяких випадках відстрочку можуть скасувати.

Читайте також: Мобілізація студентів: кого можуть призвати зараз

Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів №79 «Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час».

Згідно з ним, надана відстрочка підлягає анулюванню у разі:

У випадках, зазначених у підпунктах 2-6 цього пункту, анулювання відстрочки здійснюється за рішенням Мінекономіки на підставі обґрунтованого подання органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації.

Відповідно до зазначеного рішення органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації у п’ятиденний строк з дня його прийняття вилучають у військовозобов’язаного витяг, виданий відповідно до пункту 11 цього Порядку, та надсилають його до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку (відповідного підрозділу Центрального управління та/або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки), з відміткою у відомості видачі бланків спеціального військового обліку.

Нагадаємо, бувають випадки, коли представники ТЦК відмовляються визнавати бронь і намагаються мобілізувати військовозобов’язаного. Заброньовані особи мають право на відстрочку від призову.